Çözüldü Fizikten kalınırsa sorumluluk sınavına girilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EFE CELİL

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıftayım bugün fizik sınavına girdik sınav bütün sınıfı mahvetti şöyle söyleyeyim yanımdaki çok sevdiğim arkadaşım bile benimle aynı notu aldı. Neredeyse (çocuğun 60tan aşağı notu yoktu) bütün sınıf şoka uğradı neyse konuya döneyim, ben şimdi bu sınavdan not ortalamam 50'nin altında sorumluluk sınavına girer miyim bir kuzenim demişti ana ders olmadığı için sorumluluk sınavı olmuyorsunuz diye bu doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,
Fiziğin herhangi bir sorumluluğu yok. Sorumluluk sınavı için 2 dönemin ortalaması alınır ilgili dersin. Ona göre sorumluluk sınavına girilip girilmeyeceğine karar verilir.

Sorumluluğu olan dersler ise şunlardır:
  • Her lise için Türk Dili ve Edebiyatı.
  • Anadolu liseleri için Almanca deniyor. Bundan emin değilim.
  • Meslek liselerinde bazı meslek dersleri.
  • İmam hatip liselerinde de bazı imam hatip dersleri.
Bunların sorumluluğu olur. Bunlardan kalmadığın sürece sorumluluk sınavına girmezsin.
9. sınıftayım bugün fizik sınavına girdik sınav bütün sınıfı mahvetti şöyle söyleyeyim yanımdaki çok sevdiğim arkadaşım bile benimle aynı notu aldı. Neredeyse (çocuğun 60tan aşağı notu yoktu) bütün sınıf şoka uğradı neyse konuya döneyim, ben şimdi bu sınavdan not ortalamam 50'nin altında sorumluluk sınavına girer miyim bir kuzenim demişti ana ders olmadığı için sorumluluk sınavı olmuyorsunuz diye bu doğru mu?

Edebiyat ve Almanca'dan kalırsan sorumluluk sınavlarına girersin.

Merhaba,
Fiziğin herhangi bir sorumluluğu yok. Sorumluluk sınavı için 2 dönemin ortalaması alınır ilgili dersin. Ona göre sorumluluk sınavına girilip girilmeyeceğine karar verilir.

Bunların sorumluluğu olur. Bunlardan kalmadığın sürece sorumluluk sınavına girmezsin.

Çözüm
Merhaba,

kanka ben meslek lisesiyim ve mezun oldum ama belgemi vermiyorlar ne demem lazım fizik tarih ve matamatik var meslek lisesiyim hepsini verdim niye beni mezun etmiyorlar acaba sadece matematiği verdiğim zaman ederlermi ne desem bilemiyorum

Geri
Yukarı