FL Studio için i5-1235 uygun mu?

m1cope

Kilopat
Yapacagim en ağır islrm FL Studio kullanimi olacak. Harici ekran kartı olmadan i5-1235u islemcili bir bilgisayar almayi planliyorum. Acaba uygun mudur?

Ram 16 üzeriyse ve ses kartın varsa çok fazla problem olmaz.

Ram 16 üzeriyse ve ses kartın varsa çok fazla problem olmaz.
Hocam ses karti yok.
Ramde de sıkıntı olacagini sanmıyorum. Önceden I5 11400h,8 Gb Ram ve Rtx 3050 olan model vardı elimde. Ram sorun oluyordu. Simdi ekran kartı yok ama Ram en az 16 olacak. I5 1235u yeterli olur mu bilemedim. Hafif hafif beat yapacagim, Vokal mix falan deneyecegim.
Ha bunu almazsam da 8k daha koyup i7-1255u falan alacaktım ama farkina değmez dediler.

Hocam ses karti yok.
Ramde de sıkıntı olacagini sanmıyorum. Önceden I5 11400h,8 Gb Ram ve Rtx 3050 olan model vardı elimde. Ram sorun oluyordu. Simdi ekran kartı yok ama Ram en az 16 olacak. I5 1235u yeterli olur mu bilemedim. Hafif hafif beat yapacagim, Vokal mix falan deneyecegim.
Ha bunu almazsam da 8k daha koyup i7-1255u falan alacaktım ama farkina değmez dediler.
Tarzına göre değişir. Mix ve mastering'te vst ve vsti plugin kullanımın arttıkça ram şişer. Tabii hazır sample dizip bikaç kanal melodi yazacaksan çok dert değil.

Geri
Yukarı