FL Studio satın alma seçenekleri arasındaki farklar neler?

raster

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Image Line'nin sitesinde FL Studio için 4 tane satın alma seçeneği var. Benim de bu seçenekler hakkında 2 tane sorum var. Bu 4 seçenekten 2 tanesiyle ilgileniyorum. Fruity ve Producer Edition. Diğer 2'si aşırı pahalı olduğu için onları sorularıma katmayacağım. İlgili birisi beni aydınlatabilirse sevinirim.

1. Sorum: Beatmaker'lık için hangisi daha uygun olur.

2. Sorum: Fruity ve Producer Edition arasındaki farklar nelerdir? Çünkü Image Line'nin sitesindeki açıklamalardan hiçbir şey anlamadım, çünkü uygulamayı çok kullanmadım, sadece 1 kez crack kullandım ve onda da anca uygulamayı yarım yamalak öğrendim. Ama öğrenme videoları izleyerek ilerlerim diye düşünüyorum.

3. Sorum: Aşağıya bir tane şarkı linki bırakacağım. Bu linkteki gibi şarkılar veya sözsüz herhangi şarkılar FL Studio ile yapılır mı? Phonk şarkıların ve beatlerin bu programdan yapıldığını biliyorum fakat aşağıya bırakacağım şarkı neyle yapılıyor bilmiyorum.

Bu arada hiç deneyimin yok, neden ilgileniyorsun derseniz bu işle ciddi olarak ilgilenmeyi düşünüyorum. Yani en baştan başlayacak olsam da bir yere ulaşmaya çabalıyacağım en sonunda.

Şarkının linki :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@hergeceaglıyorum hocam galiba siz FL Studio hakkında bilgilisiniz ondan dolayı sizi de etiketlemek istedim.

Son düzenleme:
Hocam selam etiketlediğin için teşekkür ederim. Şimdi şöyle başlayayım söze aşağıda ki müziği yapmak için Producer Edition versiyonuna sahip olmanız gerekebilir çünkü zannediyorum ki Half Time ve Gross VST'si kullanılmış. Her türlü müziği ve sesi FL Studio uygulamasından yapabilirsiniz ve evet bu şarkının bir benzerini, Phonk tarzı dahil olmak üzere bütün türde ki müzikleri yapabilirsiniz. Başlangıç olarak Fruity Edition kullanmanı tavsiye ederim en azından alışana ve playlisti anlayana kadar. Fruity Edition giriş seviyesi yani uygulamada kullanılması basit programları kapsıyor. Aşağıda ki şarkıyı veya aklınızda ki türleri bu pakette biraz zor yapabilirsiniz nedeni ise gerekli VST'leri kapsamıyor. Sınırlı Playlist özellikleri, ses kaydı alamama ve ses klibi yükleyememe (sample/loop) sorunlarıyla karşılaşabilirsin. Producer Edition paketi ise bütün VST'leri kapsayan bir pakettir. Phonk tarzı için bu paket gerekli olabilir. Bu paket bütün eklentiler ile geliyor ve herhangi bir sınırlama yok yani özgürce içine sample, loop, MP3 atabilirsin ve ses kaydı alabilirsin. Eğer temelin yoksa Fruity Edition paketinde 1-2 hafta veya temel atana kadar takıl attıktan sonra Producer Edition'a geçebilirsin. Diğer paketlere kafa yormaya bile gerek yok çünkü Film sesleri için kullanılıyor veya DJ'ler için kullanılıyor. Sorun varsa çekinme hocam istediğin gibi sorabilirsin buralardayım her zaman. Ayrıca zaten temeli atsan bu şarkıyı gözün kapalı yaparsın. Belirli melodi oluşturup Gross atılmış basit bi tarz.

Son düzenleme:
Hocam selam etiketlediğin için teşekkür ederim. Şimdi şöyle başlayayım söze aşağıda ki müziği yapmak için producer Edition versiyonuna sahip olmanız gerekebilir çünkü zannediyorum ki half time ve gross Vst'si kullanılmış. Her türlü müziği ve sesi FL Studio uygulamasından yapabilirsiniz ve evet bu şarkının bir benzerini, phonk tarzı dahil olmak üzere bütün türde ki müzikleri yapabilirsiniz. Başlangıç olarak fruity Edition kullanmanı tavsiye ederim en azından alışana ve playlisti anlayana kadar. fruity Edition giriş seviyesi yani uygulamada kullanılması basit programları kapsıyor. Aşağıda ki şarkıyı veya aklınızda ki türleri bu pakette biraz zor yapabilirsiniz nedeni ise gerekli Vst'leri kapsamıyor. Sınırlı playlist özellikleri, ses kaydı alamama ve ses klibi yükleyememe (sample/loop) sorunlarıyla karşılaşabilirsin. producer Edition paketi ise bütün Vst'leri kapsayan bir pakettir. Phonk tarzı için bu paket gerekli olabilir. Bu paket bütün eklentiler ile geliyor ve herhangi bir sınırlama yok yani özgürce içine sample, loop, MP3 atabilirsin ve ses kaydı alabilirsin. Eğer temelin yoksa fruity Edition paketinde 1-2 hafta veya temel atana kadar takıl attıktan sonra producer Edition'a geçebilirsin. Diğer paketlere kafa yormaya bile gerek yok çünkü film sesleri için kullanılıyor veya DJ'ler için kullanılıyor. Sorun varsa çekinme hocam istediğin gibi sorabilirsin buralardayım her zaman. Ayrıca zaten temeli atsan bu şarkıyı gözün kapalı yaparsın. Belirli melodi oluşturup gross atılmış basit bir tarz.

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ben beklediğim cevabı aldım fakat aklıma takılan bir şey var. Ben crack kullandığım zamanlar tüm ses dosyalarını falan dışarıdan FL Studio'ya aktarabiliyordum. Bu sürümlerde bunlar için sınırlama yok değil mi?

Bir de ayrıca bu pluginlerin ne işe yaradığını açıklayabilirseniz çok sevinirim çünkü pluginlerin ne işe yaradığı hakkında bilgim yok.

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ben beklediğim cevabı aldım fakat aklıma takılan bir şey var. Ben crack kullandığım zamanlar tüm ses dosyalarını falan dışarıdan FL Studio'ya aktarabiliyordum. Bu sürümlerde bunlar için sınırlama yok değil mi?

Bir de ayrıca bu pluginlerin ne işe yaradığını açıklayabilirseniz çok sevinirim çünkü pluginlerin ne işe yaradığı hakkında bilgim yok.

Rica ederim her zaman. Hocam Producer paketinde herhangi bir sınırlama yok. Hangi pluginlerden bahsetmiştiniz?

Rica ederim her zaman. Hocam producer paketinde herhangi bir sınırlama yok. Hangi pluginlerden bahsetmiştiniz?

Hocam hiçbir pluginin ne işe yaradığını bilmiyorum. Sanırsam otomatik bir şekilde sesle oynamaya falan yarıyolar ama tam bilmiyorum. Direk pluginin mantığını sordum.

Hocam hiçbir pluginin ne işe yaradığını bilmiyorum. Sanırsam otomatik bir şekilde sesle oynamaya falan yarıyolar ama tam bilmiyorum. Direk pluginin mantığını sordum.

Plugin dediğimiz şey aslında üçe ayrılıyor bu programda;

Enstrüman Pluginleri: Günümüzde ki müzik aletlerininin uygulamada ki sanal versiyonlarıdır.

Efekt Pluginleri: Bu genellikle FX diye Master kanalında geçer zaten programa alışınca görebilirsin bu Efekt Pluginleri sesi değiştirmeye, çoğaltmaya, parçalara ayrılmaya ve daha bir sürü farklı hale getirmeye yarıyor aslında işin melodi yazma ve Drum yazmadan sonra en önemli bölü müdür burayı ne kadar iyi yapıp kendini geliştirirsen o kadar iyi Prodüktör olup büyürsün.

Midi İşleme Pluginleri: Bu bayağı ilerisi için gerekli yani Studio kurarsan bu bölümü kullanırsın onun dışında zaten kullanmazsın. Kısaca bahsetmem gerekirse FL Studio bir nevi fiziksel kayıt da yürütüyor mesela ileride yükleyeceğin Phonk Patch'ler (Phonk Sample içeren klasörler), içinde "MIDI" Files diye bir bölüm var bu genellikle gerçek enstrümanlarla kayıt edilmiş ve daha sonra notaları paylaşılmış dosyalardır.

FL Studio, müzik prodüksiyon yazılımıdır ve çok çeşitli özellikler ve araçlar içerir. FL Studio'nun bir başka avantajı da kullanıcıların sesleri, efektleri ve kullanıcı arayüzünü kolayca özelleştirebilmesidir. Bu özelliklerden bazıları FL Studio Pluginleri'dir. Pluginler, FL Studio'nun müzik prodüksiyon yazılımının işlevselliğini ve araçlarını genişletmek için kullanılan yazılım bileşenleridir. Bu eklentiler, mevcut FL Studio işlevselliğine yeni efektler, sanal enstrümanlar ve ses örnekleri gibi yeni özellikler ekleyebilir.
FL Studio'nun her biri farklı işlevler sunan birçok Plugin'i vardır. Örneğin, sanal enstrüman eklentileri, FL Studio kullanıcılarının bilgisayarlarında gerçek enstrümanlar gibi davranan sanal enstrümanlar oluşturmasına izin verir. Efekt Pluginleri ise sesleri manipüle etmek ve farklı efektler eklemek için kullanılır.

Plugin dediğimiz şey aslında üçe ayrılıyor bu programda;

Enstrüman Pluginleri: Günümüzde ki müzik aletlerininin uygulamada ki sanal versiyonlarıdır.

Efekt Pluginleri: Bu genellikle FX diye Master kanalında geçer zaten programa alışınca görebilirsin bu Efekt Pluginleri sesi değiştirmeye, çoğaltmaya, parçalara ayrılmaya ve daha bir sürü farklı hale getirmeye yarıyor aslında işin melodi yazma ve Drum yazmadan sonra en önemli bölü müdür burayı ne kadar iyi yapıp kendini geliştirirsen o kadar iyi Prodüktör olup büyürsün.

Midi İşleme Pluginleri: Bu bayağı ilerisi için gerekli yani Studio kurarsan bu bölümü kullanırsın onun dışında zaten kullanmazsın. Kısaca bahsetmem gerekirse FL Studio bir nevi fiziksel kayıt da yürütüyor mesela ileride yükleyeceğin Phonk Patch'ler (Phonk Sample içeren klasörler), içinde "MIDI" Files diye bir bölüm var bu genellikle gerçek enstrümanlarla kayıt edilmiş ve daha sonra notaları paylaşılmış dosyalardır.

FL Studio, müzik prodüksiyon yazılımıdır ve çok çeşitli özellikler ve araçlar içerir. FL Studio'nun bir başka avantajı da kullanıcıların sesleri, efektleri ve kullanıcı arayüzünü kolayca özelleştirebilmesidir. Bu özelliklerden bazıları FL Studio Pluginleri'dir. Pluginler, FL Studio'nun müzik prodüksiyon yazılımının işlevselliğini ve araçlarını genişletmek için kullanılan yazılım bileşenleridir. Bu eklentiler, mevcut FL Studio işlevselliğine yeni efektler, sanal enstrümanlar ve ses örnekleri gibi yeni özellikler ekleyebilir.
FL Studio'nun her biri farklı işlevler sunan birçok Plugin'i vardır. Örneğin, sanal enstrüman eklentileri, FL Studio kullanıcılarının bilgisayarlarında gerçek enstrümanlar gibi davranan sanal enstrümanlar oluşturmasına izin verir. Efekt Pluginleri ise sesleri manipüle etmek ve farklı efektler eklemek için kullanılır.
Hocam gerçekten ne kadar teşekkür etsem az kalır. 3 ay civarı aradığım soruları 1 günde hallettiniz 😄. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı