Flash belleğe akıllı tahtadan virüs girdi

Taktım ama bilgisayara format attım yani bilgisayarda bir virüs yok.

Sağ olun teşekkürler.
Hocam genelde bunlar autorun.inf dosyası ile virüsü yayıyorlar bilgisayara. Kaspersky anında engelleyecektir. Kaspersky kurun sonrasında ise USB'yi takın. Kaspersky virüs bulmaz ise ilk önce USB'yi Kaspersky ile tarayın sonrasında ise bilgisayara tam tarama yapın.

Virüs yapımcısının yarattığı programdan hiç bir şey çıkmaz tavsiye etmeyin şunu.
2-3 sene önce kullanmıştım ve kullandığım sisteme herhangi bir zararı olmadı. Herhalde herkeste farklı tepki veren bi' virüs programlayacak halleri yok adamların. Bende sorun olmadığı için önerdim. Musallat virüsü çok büyük bir virüs olmadığı için antivirüslerle de silebilir.

2-3 sene önce kullanmıştım ve kullandığım sistemde herhangi bir değişiklik olmadı. Herhalde herkeste farklı tepki veren bi' virüs programlayacak halleri yok adamların. Bende sorun olmadığı için önerdim. Musallat virüsü çok büyük bir virüs olmadığı için antivirüslerle de silebilir.
Hocam böyle programlar önermeyin yine de.

@OPTİMUSSBABA Sonuç nedir?

Hocam bir de şey oldu flash belleği az önce eski kullanılmayan Windows 8 işletim sistemi kurulu olan bir bilgisayara taktım. Virüs algılandı ancak flaşta ilk kez gördüğüm dosyalar çıktı ve silinen dosyalarımı gördüm başka bir dosya daha vardı truva atı tarafından gizlenmiş adlı bir dosya tıkladım bilgisayar 1 dakika falan dondu. Sonra ise bilgisayar artık flash belleği okumuyor. Kapa aç yaptım halen daha flaşı okumuyor. Gidici midir flash bellek?

@Optimussbaba sonuç nedir?

Kaspersky güzel bir uygulama ancak 3 bilgisayarım var ve ikisine de virüs bulaştırmak istemiyorum. Ancak o 1 tanesi yukarıda anlattığım gibi okumuyor o yüzden bir şey yapmayacağım gibi.

Hocam bir de şey oldu flash belleği az önce eski kullanılmayan Windows 8 işletim sistemi kurulu olan bir bilgisayara taktım. Virüs algılandı ancak flaşta ilk kez gördüğüm dosyalar çıktı ve silinen dosyalarımı gördüm başka bir dosya daha vardı truva atı tarafından gizlenmiş adlı bir dosya tıkladım bilgisayar 1 dakika falan dondu. Sonra ise bilgisayar artık flash belleği okumuyor. Kapa aç yaptım halen daha flaşı okumuyor. Gidici midir flash bellek?

Kaspersky güzel bir uygulama ancak 3 bilgisayarım var ve ikisine de virüs bulaştırmak istemiyorum. Ancak o 1 tanesi yukarıda anlattığım gibi okumuyor o yüzden bir şey yapmayacağım gibi.
Hangi AV tespit etti? Sizin USB Allah katına gitmiş olabilir. En kötü format atarsınız hocam.

Hangi av tespit etti? Sizin USB Allah katına gitmiş olabilir. En kötü format atarsınız hocam.

Hocam gülebilirsiniz ama Total 360 Security çok güvenemedim ama flaşı artık okumuyor olması biraz değişik oldu çünkü daha 2 dakika önce okuyan flaşı şimdi okumuyor ve bir sürü sunumum vardı içinde virüs hepsini silmişti o dosyalarımı gördüm. Yani silinen dosyalarımı çok enteresan şeyler oldu.

Hocam gülebilirsiniz ama Total 360 Security çok güvenemedim ama flaşı artık okumuyor olması biraz değişik oldu çünkü daha 2 dakika önce okuyan flaşı şimdi okumuyor ve bir sürü sunumum vardı içinde virüs hepsini silmişti o dosyalarımı gördüm. Yani silinen dosyalarımı çok enteresan şeyler oldu.
360'a güveneceğine git dua et daha yararlı. Neyse USB hakkın rahmetine gitmiş olabilir.

360'a güveneceğine git dua et daha yararlı. Neyse USB hakkın rahmetine gitmiş olabilir.

Hocam eski bilgisayar zaten kullanmıyorum artık zaten kullanmadığım için o bilgisayara taktım flash belleği. Biçimlendirme yapmak için bilgisayara takıp yapmam lazım değil mi? Eğer öyleyse virüs bulaşmaz mı? Hiç virüs bulaşmadığı için bu kadar cahilim bu konuda kusura bakmayın lütfen.

Geri
Yukarı