Windows 10 yüklü flash belleğe virüs bulaşması

Kerm_e

Hectopat
Yer
Selanik
Bende içinde Windows 10 yüklü bir flash bellek var. Bu flash belleği arkadaşıma vereceğim. Bilgisayarına format atacak. Format esnasında bilgisayarı açılırken eğer bilgisayarda virüs veya benzeri bilgisayara zarar verecek yazılımlar bu flash belleğe bulaşarak kendi bilgisyarıma format atarsam bilgisayarım bozulur mu? Yani saçma bir olasılık ama yine de sorayım dedim. İyi günler.

Bende içinde Windows 10 yüklü bir flash bellek var. Bu flash belleği arkadaşıma vereceğim. Bilgisayarına format atacak. Format esnasında bilgisayarı açılırken eğer bilgisayarda virüs veya benzeri bilgisayara zarar verecek yazılımlar bu flash belleğe bulaşarak kendi bilgisyarıma format atarsam bilgisayarım bozulur mu? Yani saçma bir olasılık ama yine de sorayım dedim. İyi günler.

Hayır. Siz bilgisayarı çevrimdışı ortamdan başlatıyorsunuz. Dolayısıyla virüsler devre dışı kalıyor.

Hocam PC'ye taktığı zaman USB'yi o ara Windows hizmetleri servisleri bütün Windows ile alakalı her şey kapanacak dolayısıyla USB ne virüs bulaşma ihtimali %0 direkt boot menüsünden başlatmalı formatı.

Yeni konular

Geri
Yukarı