Flash belleğimi emanet vermeli miyim?

poweryiğit

Decapat
Arkadaşıma yarın Windows kurması için flash bellek vereceğim ama kendisi yazılımla uğraşıyor ve trojan yapmak ile. Kendisi çok yakın arkadaşım ama insan bir şüphe duyuyor. Kesinlikle cimri, bencil bir insan değilim. Belleği versem mi yoksa vermesem mi? Ve de versem geri aldıktan sonra ne olur olmaz hangi önlemleri alabilirim? Aklıma eski PC'me bir takıp kontrol etmek geldi. Sizde yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşıma yarın Windows kurması için flash bellek vereceğim ama kendisi yazılımla uğraşıyor ve trojan yapmak ile. Kendisi çok yakın arkadaşım ama insan bir şüphe duyuyor. Kesinlikle cimri, bencil bir insan değilim. Belleği versem mi yoksa vermesem mi? Ve de versem geri aldıktan sonra ne olur olmaz hangi önlemleri alabilirim? Aklıma eski PC'me bir takıp kontrol etmek geldi. Sizde yardımcı olabilir misiniz?

Bu devirde babana bile güvenmeyin demişler. Ne olur ne olmaz.

Bilgisayara takmadan önce antivirüs programlarını aç ve USB'yi tara şüpheleniyorsanız.
Yakın arkadaşınızmış neden bu kadar şüphelendiniz ki?

"Kanka 16GB Benim 15.9 u dolu ya taktığın anda hata veriyor :D"

Trojan aşırı kolay bir şey öyle bir iş ile uğraşıyorsa sakın ama sakın verme bahane bile uydurma istemiyorum diyebilirsin.
Bir kere veririm dedim.
Yapma. Zor durumda olmasa istemez hem format atacakmış bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum tabii bilgisayarınızda devlet sırrı saklıyorsanız orası ayrı.
Devlet sırrı tabi ki de yok ama ne bileyim. Pc almadan önce eğlencesine bir pc alda sızayım filan diyordu. :D

Aman diyeyim, sakın vermeyin. Nükleer fırlatma kodlarını kendi kötü amelleri için kullanabilir arkadaşınız. Veya USB belleğinizin içine C4 koyup size suikast girişiminde de bulunabilir.

Hiç bir şey olmaz ver gitsin, trojan atsa bile bilgisayarın havaya uçmaz. Temiz bir format atarsın olur biter.

Yeni konular

Geri
Yukarı