Lenovo laptop açılırken yazıdan sonra ekran kararıyor

sametli

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo laptopumu açarken Lenovo yazısı gözüküyor sonrasında karanlık ekranda kalıyor ve Windows açılmıyor. BIOS'a girilebiliyor fakat herhangi bir sorun giderme işlemi çalışmıyor. Formattan sonra ürün kodu girmemiştim alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü ürün kodu girilme süresi bitseydi ekran gelir ve ürün kodunu girmemi isterdi böyle bir hata mümkün mü? Format atarken diskleri birleştirene kadar hiçbir şekilde ilerlememişti yani diskimi birleştirdim sorun ondan da değildir herhalde. Yakın süre içerisinde güncelleme de yapmadım ki zaten son güncellemeleri almak isterken de hata veriyor. Bilgisi olan var mı?

Güvenli modda çalıştırıp sistem geri yükleme yap
Güvenli modda çalıştıramadım, her yöntemi denedim ama olmadı. Sistem geri yükleme yapamıyorum çünkü "windows işletim sistemi seç" hatası veriyor. Boot menüde de windows manager'ı en üste almak hiçbir şekilde bunu çözmüyor. Format dosyasının olduğu USB'yi en üste aldığımda hiçbir işe yaramıyor. Ikinci resimde yükleme ekranı oluyor şekildeki gibi ve ardından karanlık ekrana geçiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240416_114251.jpg
    IMG_20240416_114251.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG_20240416_114335.jpg
    IMG_20240416_114335.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 7
Güvenli modda çalıştıramadım, her yöntemi denedim ama olmadı. Sistem geri yükleme yapamıyorum çünkü "Windows işletim sistemi seç" hatası veriyor. Boot menüde de Windows Manager'ı en üste almak hiçbir şekilde bunu çözmüyor. Format dosyasının olduğu USB'yi en üste aldığımda hiçbir işe yaramıyor. Ikinci resimde yükleme ekranı oluyor şekildeki gibi ve ardından karanlık ekrana geçiyor.

Kral BIOS pilin bitmiş olabilir o yüzden boot menüde yaptığın işlemler kayıt edilmiyordur. Sen diski çıkar kasadan harici bir disk kutusu ile çalışan PC'ye bağla diski biçimlendir. Tekrar kasaya tak format USB de kasaya takılı olsun sistem otomatik olarak format USB'ye geçiş yapıyor. BIOS pili alırsan bunlara gerek kalmaz tabii :) DR2032 BIOS pili modelidir. 30 40 TL gibi bir şey fiyatı

Yeni konular

Geri
Yukarı