Çözüldü Flash bellek ile Windows'u başka bilgisayara kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rexashi

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Niğde
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 4300GE
Crucial Ballistix 8x2 3200MHz
B450M S2H
Corsair CV550 550W
Selamlar arkadaşlar, yakın zamanda bilgisayar alacağım ve onun için kurulum USB'si hazırlıyorum. Hayatımda hiç format atmadım, sizlere bir sorum olacak.
Şu an "Media Creation Tool" üzerinden Windows 10'u USB Belleğe kur olarak seçtim ama izlediğim videolarda bu kurulum bittiğinde bilgisayarın formatlandığını gördüm. Ne yapmam lazım? Kendi bilgisayarımın formatlanmasını istemiyorum, başka bir bilgisayara Windows 10 kurmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Selamlar arkadaşlar, yakın zamanda bilgisayar alacağım ve onun için kurulum USB'si hazırlıyorum. Hayatımda hiç format atmadım, sizlere bir sorum olacak.
Şu an "Media Creation Tool" üzerinden Windows 10'u USB Belleğe kur olarak seçtim ama izlediğim videolarda bu kurulum bittiğinde bilgisayarın formatlandığını gördüm. Ne yapmam lazım? Kendi bilgisayarımın formatlanmasını istemiyorum, başka bir bilgisayara Windows 10 kurmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yap bunları.
ISO'yu normal şekilde oluşturup, Rufus ile yazdırın.
Windows 10 ISO indir. Rufus ile USB'ye yazdır. Yeni bilgisayarında Boot menüsünde en üstte USB'yi al. Kaydet. USB takılıyken yeniden başlat. Kurulum ekranı birazdan karşında. Bu kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ISO dosyasını nasıl indireceğim? Sadece Rufus'u indirmem yeter mi?

Bir sürü kişi Rufus vs. demiş. Kafa karıştırmaya gerek yok. Media Creation Tool Rufus'un yaptığı işi de yapıyor zaten. Hepsini tek programda halledebilirsiniz. Talimatları takip et yeterli.

sadece rufus yetmez internete windows 10 iso yazıp microsoft un sitesinden indirebilirsin

4 gb usb windows 10 sürüm 2004 için yetiyor fakat 21H1 sürümü için en az 8 gb zorumludur
Onlar sıkıntı değil hocam, 16 GB'lık flash hazır.

Yeni konular

Geri
Yukarı