Media creation tool USB ile Windows 10 Home yükseltme

Pro Key varsa, Home kurunca internet üzerinden otomatik aktif olacaktır. Ben Pro Key satın almıştım, Pro'da aktif edip, sonra Home kurdum kendisi artık internete bağlanıp aktif ediyor.

Peki hocam, Home kurup, Pro Key girince kendini Pro'ya mı güncelliyor yoksa Home olarak kalıyor mu?

Peki hocam, Home kurup, Pro Key girince kendini Pro'ya mı güncelliyor yoksa Home olarak kalıyor mu?
Pro özelliklerini açıyor ve mantıken açarken Pro geçmiş oluyorsun. Zaten Home özelliklerini Pro da oldugu için, Home kurunca Pro da kullandığın özellikler kapalı kalıyor. Home geçiş yapacak anahtarları kullanması yeterli olur veya temiz kurulum ile geçebilir.

Pro özelliklerini açıyor ve mantıken açarken Pro geçmiş oluyorsun. Zaten Home özelliklerini Pro'da oldugu için, Home kurunca Pro'da kullandığın özellikler kapalı kalıyor. Home geçiş yapacak anahtarları kullanması yeterli olur veya temiz kurulum ile geçebilir.

Tamam hocam. Bu arkadaşımız anladığım kadarıyla Pro istemiyor. Bu durumda daha sonra Home Key girmesi gerekiyor. Doğru mu?

Tamam hocam. Bu arkadaşımız anladığım kadarıyla Pro istemiyor. Bu durumda daha sonra Home Key girmesi gerekiyor. Doğru mu?
Eğer Pro kullanıp ve Pro Key almışsa temiz kurulum ile Home geçiş yapabilir, anakartta zaten gömülü Key olmuş oluyor almış ise Home'da aynı Key ile aktif olur, en azından ben iki bilgisayarda da öyle oluyor. Ama şeyi denemedim mevcut Key olup, internette Home geçiş için kullanılan Key ile geçtikten sonra senin aldığın orijinal Key aktif gözüküyor mu bilmiyorum. Şuan Pro kullanıyorsa aktif bir Pro key ile aktif ettiyse Home de kullanabilir. Ama Home kullanıp ve orijinal bir Key yoksa Pro key girerse Pro geçiş yapabilir yeniden. Daha önceden girdiyse, Home de kullanabilir benim gibi. Yani Pro da aktif ederse Pro Key, Home sonra geçiş yapabilir. Veya Key yoksa Pro hiç kullanmayacaksa direk Home olan Key girsin, ileride Pro kullanacaksa bu Home Key ile aktif olamayabilir. Bu yüzden Pro Key alması gerekli olabilir, Pro orijinal kullanması için. Ben de Pro alıp hem Home kuruyorum hem de Pro da kurup aktifleşmiş oluyor Pro Key ile.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı