Flash Belleklerden virüslü dosyaların gelmesi

Yiğit Er

Hectopat
Daha fazla  
1 senedir DJ'lik yapmaktayım. İşim gereği elimdeki Flash bellekler bir çok cihaza girip çıkıyor. Bu Flash bellekleri müzik transferi için haftada en az 1 gün de kendi laptopuma takıyorum. 1 yıldan beri 2-3 ayda bir laptopumu formatlamak zorunda kalıyorum. Lisanslı McAfee antivirüs programım var, bu programdan önce Eset, Norton, Kaspersky vb. birçok antivirüs programını satın aldım. Hiçbiri derdime derman olamadı. Laptopumu formatlamamın sebebi bazı Flashlardan ya da korsan programlardan antivürüs programının virüs olarak görmediği virüslü sistem dosyaları geliyor. Örneğin desktop ini, $recycle. bin, system volume information(bunların normalde sistem dosyası olduğunu biliyorum). Bilgisayarcılara sordugumda onlar virüs degil sistem dosyaları bir şey olmaz diyor. Gizli dosyaları göstermeyi kapat diyorlar, tamam kardeşim kapatıyorum da zaten virüs bulaşmadan once bu dosyalar, gizli dosyaları göster seçeneği açık olsa bile görünmüyor. Bu sistem dosyalarının virüslü halleri laptopuma bulaştıktan sonra, laptop 1 ay kadar idare ediyor .Bu $recycle.bin ve system volume information kendini yavaş yavaş durmadan kopyalıyor şu an boyutu 1 mb ise 2 hafta sonra 200 gb oluyor. Silinemiyor, unlocker gibi programlarla silince 1 dk sonra gene geri geliyor, bu dosyalar yüzünden 7 tane Flash bellek çöpe attım. Laptopa format attıgımdan beri kimsenin Flashını takmıyordum, dün akşam korsan Ableton Live 9 yükledim (çünkü fiyatı 2000TL), antivürüs bir uyarı vermedi. Bu sabah laptopu açtığımda gizli dosyaları ve dosya uzantılarını göster kendiliğinden açılmıştı ve karşımda allta linklerini attığım sistem dosyaları vardı. Artık format atmak istemiyorum kafayı sıyırmak üzereyim biri bana yardımcı olsun lütfen. 3 kere müzik arşivim gitti gene giderse en az 3 hafta müzik toplamak zorunda kalacağım. Bu arada rica etsem bilen biri varsa bana Flash bellegi baska bir cihaza taktıgımda içine bir şey kopyalanmaması için bir nevi duvar görevi gören bir program varsa söyleyebilir mi? Çünkü ben Flash'ı başka PC'ye taktıgımda bu $recycle.bin vb. o cihazda da varsa taktıgım anda Flash'a kopyalanıyor ve Flash çöp oluyor.

Resimler:
1. (Belgelerin içinde kendi kendine gizli kısayollar oluşmuş)

oOg7QX.png
2. (İki özellikte kendi kendine aktif olmuş)

lO71YQ.png
3. (D'de iki sistem dosyası oluşmuş,önceden yoktu)

VrVYpB.png

4. nO7rPN.png

(Altını seçtiğim dosyalar 1 ay önce yani format attıktan sonra yoktu, format attıktan sonra bilgisayarımı 2 hafta önlem olarak gizli dosyaları göster seçeneği aktif şekilde kullandım,gizli dosyalar aktifkende yoklardı, korsan ableton yükledikten sonra geldiler.)

Not :Korsan programı sildim ,McAfee ile 2 kere tam tarama yaptım kendiliğinde oluşmuş tüm dosyaları McAfee ile parçaladım gene geri geldi, unlocker ile sildim gene geri geldi, CMD ile sildim gene geri geldi. Her geçen dakika artıyorlar. Bu başımda 4-5. kez geliyor artık kafayı sıyırmak üzereyim. İngilizce ya da türkçe olarak bir çözüm bulamadım. Tek umudum sizsiniz forumun değerli üyeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı