Flash bellekteki dosyalar kendiliğinden silindi

AzReAl

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Elimde bir flash bellek vardı. Bu flash belleğe dosya atarken bir anda bellek kendini resetledi sanırım. Bilgisayarı bırakmıştım resim vs. atıyordum. Sonra geldim ve Flash bellek kısmında isim ve ne kadar dolu olduğu silinmişti. Onların yerine çıkarılabilir disk yazıyordu. Üstüne tıkladığımda ise disk biçimelendirme kısmı vs. geldi. İçinde gerçekten manevi değeri olan şeyler vardı ve böyle oldu. Yardım edebilecek var mı? Eğer anlaşılmadıysa anlaşılmayan kısmı tekrar anlatabilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (51).png
    Ekran Görüntüsü (51).png
    85,7 KB · Görüntüleme: 95
  • Ekran Görüntüsü (52).png
    Ekran Görüntüsü (52).png
    92,8 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Görüntüsü (53).png
    Ekran Görüntüsü (53).png
    87 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Elimde bir flash bellek vardı. Bu flash belleğe dosya atarken bir anda bellek kendini resetledi sanırım. Bilgisayarı bırakmıştım resim vs. atıyordum. Sonra geldim ve Flash bellek kısmında isim ve ne kadar dolu olduğu silinmişti. Onların yerine çıkarılabilir disk yazıyordu. Üstüne tıkladığımda ise disk biçimelendirme kısmı vs. geldi. İçinde gerçekten manevi değeri olan şeyler vardı ve böyle oldu. Yardım edebilecek var mı? Eğer anlaşılmadıysa anlaşılmayan kısmı tekrar anlatabilirim.

Genelde anlık kısa devre yaptığında böyle oluyor. Ucuz yollu flash diskler bu tip sorunlarla uğraşabiliyor. Disk kurtarma yazılımları ne kadar etkili olur bilemiyorum fakat daha kaliteli bir flash disk kullanmanız daha iyi seçenek.
Disk partititon recovery (diskinternals) adında bir uygulama var deneyin. Sonuç alabilirsiniz umarım.

Benzer bir durumu bende hard diskimde yaşamıştım şu şekilde düzeldi.
Öncelikler komut istemini yönetici olarak başlatmalısınız
Sonrasında komut paneline chkdsk D: /r yazın. Bu burada eğer flash belleğiniz başka sürücüyse onu girin. Bu komut flashınızdaki bozuk bölümleri tarar ve kurtarılabilenleri kurtarır. Eğer bu sorununuzu çözmezse bir de chkdsk D: /f yazıp deneyin.

Sorun çözüldü mü hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı