Flash diskin sürekli takılı olması sorun yaratır mı?

patateskumpir

Femtopat
Daha fazla  
Ben ortalama 7-8 aydır ASUS TUF Gaming laptop kullanıyorum. Eskiden SSD-flash bellek kullanmazdım ama şu an yaptığım işler nedeni ile kullanmaktayım. Peki ya ben bu laptopa sürekli olarak çıkarmadan SSD (Seagate 1TB) flash USB bellek (Kingston 32 GB DT50) takarsam herhangi bir performans düşüşü ve benzeri laptopun herhangi bir yerine zarar verme olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır onların amacı zaten devamlı takılı kalması gereken klavye, mouse, harici diskler vs. dir bir sorun oluşmaz yalnız şunun uyarısında bulunayım evde küçük çocuk varsa koşup oynarken yanlışlıkla USB belleğin takılı olduğu yere elini kolunu çarpıp hasara neden olabilir sadece çocuklar değil sizde dikkatli olun bende öyle laptopumun bir tane USB portunu bozdum üstüne mousemin USB side bozuldu.

Ben ortalama 7-8 aydır ASUS TUF gaming laptop kullanıyorum. Eskiden SSD-flash bellek kullanmazdım ama şu an yaptığım işler nedeni ile kullanmaktayım. Peki ya ben bu laptopa sürekli olarak çıkarmadan SSD (Seagate 1TB) flash USB bellek (Kingston 32 GB DT50) takarsam herhangi bir performans düşüşü ve benzeri laptopun herhangi bir yerine zarar verme olur mu?

Hızları yüksekse bir şey olmaz.
Çünkü hız yavaşladıkça ısınma artar, hız yüksekse pek fazla ısınmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı