Çözüldü Flatpak Lutris nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
EndeavourOS kullanıyorum. Flathub sitesindeki komut ile Flatpak paket Lutris yükledim. Flatpak olduğu için yüklerken sadece Lutris yüklemiyor, bazı başka şeylerle birlikte yükleniyor. (Çalışabilmesi için gerekli olan şeyler sanırım, ekran kartı sürücüsü vs.) Lutris'i yüklendiği diğer şeylerle (onlara ne denir bilmiyorum) birlikte nasıl silebilirim? Aşağıdaki ilk komutu yazınca hepsi birlikte silinmedi.

flatpak uninstall --delete-data lutris komutunu yazınca ise ''hata: ‘lutris’ için benzer kurulu referanslar bulunamadı.'' cevabını alıyorum.

0.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam sadece flatpak uninstall lutris deneyin çok bilmiyorum ama.~/.var/lutris klasöründe veriler kalıyor mu slidikten sonra?
Burada kalıyor:

02.png

Aşağıda kalan Lutris klasörünü ise tıklayarak sildim. (Burası home klasörünün içinde bir yer)

04.png

Kod:
flatpak uninstall net.lutris.Lutris
Bunu yazınca aşağıdaki çıktıyı alıyorum ve onaylıyorum. Yine de hepsini (depolar deniliyor sanırım) sildiğini düşünmüyorum.

06.png

Aşağıdaki konumda silinen bir şey olmuyor.

02.png

Ayrıca sistemimde yüklü olan iki flatpak paket program şu aşağıdakiler:

04.png

Güncelleme: Arkadaşlar çözümü büyük ihtimalle buldum. flatpak uninstall --unused
Hocam sadece flatpak uninstall lutris deneyin çok bilmiyorum ama.~/.var/lutris klasöründe veriler kalıyor mu slidikten sonra?
Burada kalıyor:

02.png

Aşağıda kalan Lutris klasörünü ise tıklayarak sildim. (Burası home klasörünün içinde bir yer)

04.png

Kod:
flatpak uninstall net.lutris.Lutris
Bunu yazınca aşağıdaki çıktıyı alıyorum ve onaylıyorum. Yine de hepsini (depolar deniliyor sanırım) sildiğini düşünmüyorum.

06.png

Aşağıdaki konumda silinen bir şey olmuyor.

02.png

Ayrıca sistemimde yüklü olan iki flatpak paket program şu aşağıdakiler:

04.png

Güncelleme: Arkadaşlar çözümü büyük ihtimalle buldum. flatpak uninstall --unused

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı