Flavn rice nasıl yapılır?

diocletian

Picopat
Arkadaşlar bu sabah yapmaya çalıştım fakat çorba gibi oldu(bekleyecek ve karıştıracak vaktim çok yoktu). Ben daha katı bir şeyler istiyorum. Herkes farklı bir şekilde yapıyor, bunun en basit yapılışı nedir?

Hocam ocağın altını yakmadan tencereye pirinç ununu koy. Koyduğunun yaklaşık 4 katı kadar da su koy (50Gr'a 200ML su). Topak kalmayana kadar karıştır ve ocağa koy. Kısık ateşte kıvam alana kadar durmaksızın karıştır. Ama dikkat et bir anda kıvam almaya başlıyor o yüzden sakın karıştırmayı bırakma.

Hocam ocağın altını yakmadan tencereye pirinç ununu koy. Koyduğunun yaklaşık 4 katı kadar da su koy (50Gr'a 200ML su). Topak kalmayana kadar karıştır ve ocağa koy. Kısık ateşte kıvam alana kadar durmaksızın karıştır. Ama dikkat et bir anda kıvam almaya başlıyor o yüzden sakın karıştırmayı bırakma.
Hocam 2 sorum var. 1.si kaynar su mu koyayım normal su mu? 2.si sabah yaptığımda kıvamı almamıştı, sürece kesinlikle güvenmeli miyim?

300ml süt koy üstüne 50 gram pirinç unu at. Kısık ateşte katılaşıp kabarcıklar çıkartana kadar dibinden karıştırmaya devam et.

Kabarcıklar çıkınca altını kapat ve hemen kaseye dök. 5 dakika oda sıcaklığında bırak sonra buzdolabına at 2 saat sonra alıp afiyetle yiyebilirsin.

300ml süt koy üstüne 50 gram pirinç unu at. Kısık ateşte katılaşıp kabarcıklar çıkartana kadar dibinden karıştırmaya devam et.

Kabarcıklar çıkınca altını kapat ve hemen kaseye dök. 5 dakika oda sıcaklığında bırak sonra buzdolabına at 2 saat sonra alıp afiyetle yiyebilirsin.
300ml çok değil mi ya?

İsteğe göre 200ML veya 250ML de kullanabilirsiniz. Ben aroma olarak 300ML süt ile daha çok seviyorum. Üstelin 200ML ile az çıkarken 300ML süt ile kaseyi dolduruyor rahatça.
Ilık su koy. Ocağa koymadan karıştır ve ocağa koy. Ve plana sadık kal.
Arkadaşlar 30 dakika önce su ile yaptım ve biraz buzdolabında beklettim. Tadı güzel olsa da fazla fazla yoğun geldi nasıl anlatsam bilemiyorum taş yer gibi. Bundan dolayı 1 muz attım tatlansın diye yetmedi 2 muz attım, şuan iyi bir tadı var fakat başka bildiğiniz bir dengeleyici var mıdır muz gibi?

Edit : şu an bitirdim, aşırı dolu hissediyorum. Toplam 120 gr karbonhidrat almışım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 30 dakika önce su ile yaptım ve biraz buzdolabında beklettim. Tadı güzel olsa da fazla fazla yoğun geldi nasıl anlatsam bilemiyorum taş yer gibi. Bundan dolayı 1 muz attım tatlansın diye yetmedi 2 muz attım, şu an iyi bir tadı var fakat başka bildiğiniz bir dengeleyici var mıdır muz gibi?

Edit: Şu an bitirdim, aşırı dolu hissediyorum. Toplam 120 gr karbonhidrat almışım.

Üstüne bal döküyordum ben. Ama pirinçunu sıcakken döküyordum ki balın yoğunluğu azalsın. Bir miktar tadını ve kıvamını değiştiriyor.

Arkadaşlar 30 dakika önce su ile yaptım ve biraz buzdolabında beklettim. Tadı güzel olsa da fazla fazla yoğun geldi nasıl anlatsam bilemiyorum taş yer gibi. Bundan dolayı 1 muz attım tatlansın diye yetmedi 2 muz attım, şuan iyi bir tadı var fakat başka bildiğiniz bir dengeleyici var mıdır muz gibi?

Edit : şu an bitirdim, aşırı dolu hissediyorum. Toplam 120 gr karbonhidrat almışım.
Süt kullanmanı öneririm su ile bence kötü oluyor. Ayrıca 1 ölçek (50 gram) atman yeterlidir tatlı niyetine ye fazlası bayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı