Flight Simulator nasıl oynanıyor?

spidigonzalez

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Game Pass üzerinden Flight Simulator indirdim. Oyunu oynamaya çalışıyorum ama beceremiyorum. Bu kontrollerin kolay bir yolu yok mu? Benim derdim uçağı kaldırıp gezmekti. Ama bir türlü beceremiyorum. Eğitime giriyorum eğitimde de beceremiyorum. 0+enter'a bas diyor yapıyorum bir sağa bir sola falan gidiyor gerçekten kafayı yiyeceğim. Berbat internetimle 3 gün inmesini bekledim oyunun ama oynamayı beceremedim. Bana güzelce anlatabilecek ya detaylı anlatım videosu falan önerebilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
O oyun sayılmaz adı üstünde simulasyon. Uçak kullanmak zordur hassas ayar ister. Eğitimleri tamamlarsanız amatör uçagı rahatlıkla uçurabilirsiniz. Fakat yolcu uçagı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.

Yolcu uçağı kaldırmak istiyorsan eğer oyun kamerasını kokpit olarak ayarla, fare ile kokpit üzerindeki tuşlar ve kollarla uçağı kaldırmaya çalış. Önce uçağı çalıştıracaksın el frenini indireceksin, kolu ileri ittirip pist üzerinde hareket ettirip hızlandıracaksın. Tam da pist'in sonuna gelirken bir tuş ile uçağın önünü kaldırıyorsun bu sayede uçak kalkıyor. (O tuşu hatırlayamadım.)

Size tavsiyem kullanacağınız uçağın eğitim videolarını izleyin Boeing 737 kullanacağınızı varsayalım YouTube den eğitici videoları izleyip konuya hakim olmaya çalışın sonradan alışıyorsunuz zaten.

Yolcu uçağı kaldırmak istiyorsan eğer oyun kamerasını kokpit olarak ayarla, fare ile kokpit üzerindeki tuşlar ve kollarla uçağı kaldırmaya çalış. Önce uçağı çalıştıracaksın el frenini indireceksin, kolu ileri ittirip pist üzerinde hareket ettirip hızlandıracaksın. Tam da pist'in sonuna gelirken bir tuş ile uçağın önünü kaldırıyorsun bu sayede uçak kalkıyor. (O tuşu hatırlayamadım.)
Öyle olmuyor işte. Uçağın kalkış konfigürasyonu var. Flapların ayarlanması gerekiyor yoksa uçak bir türlü kalkamıyor. Ayrıca kalkış hızı var onun da öğrenilmesi lazım. Erkenden burun kaldırılmaz.

Kısaca o kadar basit bir şey değil. :)

Geri
Yukarı