Flight Simulator nasıl oynanıyor?

spidigonzalez

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Game Pass üzerinden Flight Simulator indirdim. Oyunu oynamaya çalışıyorum ama beceremiyorum. Bu kontrollerin kolay bir yolu yok mu? Benim derdim uçağı kaldırıp gezmekti. Ama bir türlü beceremiyorum. Eğitime giriyorum eğitimde de beceremiyorum. 0+enter'a bas diyor yapıyorum bir sağa bir sola falan gidiyor gerçekten kafayı yiyeceğim. Berbat internetimle 3 gün inmesini bekledim oyunun ama oynamayı beceremedim. Bana güzelce anlatabilecek ya detaylı anlatım videosu falan önerebilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle olmuyor işte. Uçağın kalkış konfigürasyonu var. Flapların ayarlanması gerekiyor yoksa uçak bir türlü kalkamıyor. Ayrıca kalkış hızı var onun da öğrenilmesi lazım. Erkenden burun kaldırılmaz.

Kısaca o kadar basit bir şey değil. :)
Konu sahibi arkadaş önce temel kaldırma şeklini öğrensin, o dediklerini zamanla keşfeder diye düşünmüştüm.

2014'lerden beri uçuş simulasyonlarıyla uğraşan biri olarak söyleyebilirim ki ilk önce bir joystick ve gas koluna ihtiyacın var. Uçak simülasyonları klavye ve fare ile sürülmez. Başlangıç için önerim en azından Logitech 3D Extreme Pro joystick alman(küçük bir gas kolu joystickte var).Ya da biraz daha bütçen varsa Thrustmaster T16000M joystick ve gas kolu alman.

Flap olmadan uçağı yerden kesmek imkansız gibi bir şey. Özellikle büyük uçaklar. 747'ye pist yetirememiştim. :D
En azından flap ayarı şart.

Evet doğru söylüyorsun. Flaplar uçağın kanat alanının artırarak kaldırma kuvvetini arttırdığı için düşük hızlarda daha kolay uçak yerden havaya kalkabiliyor. İniştede benzer durum geçerli ama kalkışta genelde airbus uçaklar için 1.kademe ya da genelde 5 ila 10 derece(uçağın yük durumuna göre değişir). İnişte ise Full flap açılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı