FLTMGR.SYS mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Atakan105978

Decapat
Daha fazla  
Başka bu konu benzerlerine baktım ama benim sorunumu çözmedi. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu sorun yüzünden hiç olmadık yerlerde hata alıyorum. İşletim sistemi boştayken bile hiçbir veride yük yokken mavi ekran hatası alıyorum.
Dosyalar: Yeni klasör (2) - Google Drive
5 Tane dosya var zaten. Fazla vaktinizi almam :/

Son düzenleyen: Moderatör:
  • BIOS'unuzu güncelleyin.
  • CPU-Z ve GPU-Z'yi kaldırın.
  • Hamachi'yi kaldırın.
  • Easy Anti-Cheat, BattlEye ve Vanguard'ı kaldırın.
  • Ek MSI yazılımlarını kaldırın.
  • Telefondan internet paylaşımı yapıyorsanız kablo ile bağlanın.
  • cFosSpeed varsa kaldırın.
  • Memtest86 ile bellek testi yapın.
  • ENE Technology firmasına ait bir yazılım var ise kaldırın.
  • SFC rehberini uygulayın. Sonuçları bildirin.
  • Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Ağ sürücünüzü güncelleyin. Donanım kimliği ile sürücüleri bulabilirsiniz.
5 tane dosya var ancak 15-20 dosyaya sahip kişilerden bile fazla hata var.

Son düzenleme:
  • BIOS'unuzu güncelleyin.
  • CPU-Z ve GPU-Z'yi kaldırın.
  • Hamachi'yi kaldırın.
  • Easy Anti-Cheat, BattlEye ve Vanguard'ı kaldırın.
  • Ek MSI yazılımlarını kaldırın.
  • Telefondan internet paylaşımı yapıyorsanız kablo ile bağlanın.
  • cFosSpeed varsa kaldırın.
  • Memtest86 ile bellek testi yapın.
  • ENE Technology firmasına ait bir yazılım var ise kaldırın.
  • SFC rehberini uygulayın. Sonuçları bildirin.
  • Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Ağ sürücünüzü güncelleyin. Donanım kimliği ile sürücüleri bulabilirsiniz.
5 tane dosya var ancak 15-20 dosyaya sahip kişilerden bile fazla hata var.
Bios EN Günceli.
CPU-Z Kaldırıldı.
Hamachi Kaldırıldı.
SFC Rehberini uyguladım. Hiç bir sorun bulamadı.
Ekran kartının sürücü MSI'ın orjinal programı ile yüklendi. tekrar silip yüklenmesi mantıklı mı ?

BIOS en günceli.
Ekran kartının sürücü MSI'ın orijinal programı ile yüklendi. Tekrar silip yüklenmesi mantıklı mı?
Evet, DDU ile kaldırıp ekran kartı üreticisinin sitesinden sürücüyü indirin.
Dosyalarda anakart ile gelen ilk BIOS sürümünün olduğu (v10) yazıyor. Benim linkini attığım sürüm ise ilkinden sonra 4. gelen sürüm yani v14. Ondan sonra bir tane beta var, beta sürümleri de önermiyorum.
1606661077680.png

Evet, DDU ile kaldırıp ekran kartı üreticisinin sitesinden sürücüyü indirin.
Dosyalarda anakart ile gelen ilk BIOS sürümünün olduğu (v10) yazıyor. Benim linkini attığım sürüm ise ilkinden sonra 4. gelen sürüm yani v14. Ondan sonra bir tane beta var, beta sürümleri de önermiyorum.
Eki Görüntüle 756267
Nvidia nın programını kaldırdı sadece. Sürücülere hiç bir şey yapmadı aynı sürücüyü kullanıyor. Ve Bios V1.4

Mavi ekran hatası veriyor diye sinirlenip bugün güncelledim. Ve yaklaşık 1 saat sonra mavi ekran hatasını yine aldım. Ama bu sefer işletim sistemi kendisine daha çabuk geldi.
Muhtemelen Minidump dosyasının oluşması için %0'dan %100'e kadar ilerleyen şey yoktu. Bu nedenle de Minidump dosyalarınızda yeni BIOS sürümünü göremedim.

Tüm adımları uygulamadıysanız uygulayın. Memtest86 testini yapıp hata var mı diye kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Bundan sonra mavi ekran alırsanız dosyaları paylaşın, 2-3 gün içinde sorun çıkmaz ise çözüldü olarak nitelendirebilirsiniz.

Muhtemelen Minidump dosyasının oluşması için %0'dan %100'e kadar ilerleyen şey yoktu. Bu nedenle de Minidump dosyalarınızda yeni BIOS sürümünü göremedim.

Tüm adımları uygulamadıysanız uygulayın. Memtest86 testini yapıp hata var mı diye kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Bundan sonra mavi ekran alırsanız dosyaları paylaşın, 2-3 gün içinde sorun çıkmaz ise çözüldü olarak nitelendirebilirsiniz.
Bu gün 2 kez mavi ekran verdi şuanda Memtest86 kontrolünü yapacam yaklaşık 3 saat sonra tekrar yazmayı düşünüyorum. En son ki hata da "win32k" devamını unuttum başı böyleydi bir hata verdi. Google da Memtest86 tam yükleyeceğim zaman.

Şuanda Memtest86'ı bitti. Hiç bir sorun çıkmadı test 3 saat sürdü. İşlemci de sorun olma ihtimali var mı? Onu direkt test etmek için bir program var mı? Çünkü Ram de sorun yok. Ekran kartında da yok gibi. Anakart ta da yok gibi geriye tek işlemci kalıyor. En son genelde işlemci düşünülürde. Şöyle bir sorun var işletim sistemini kurarkende mavi ekran vermişti. Aklıma sadece RAM ile işlemci geliyor M2 ssd yi de kontrol ettim sorun yoktu. 😕😕
Sabahki dmp dosyaları.
IMG_20201201_105437_373.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı