FLTMGR.SYS Mavi ekran hatası

Osmanqll

Centipat
Daha fazla  
Belki bir senedir mavi ekran almıyordum. Ama tekrar almaya başladım. Bugün PC'yi Windows 11 sürümüne güncelledim. BIOS güncellemesini de son sürüme güncelledim lakin halen mavi ekran alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

@Enes3078

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SSD'de health kısmında bir şey yok boş.

Eki Görüntüle 1211328

Eki Görüntüle 1211327

Eki Görüntüle 1211329

Daha dün indirip yaptım onu tekrarlamama gerek var mı?

ASUS Armoury Crate'i kaldırdım ama ASUS'un kendi yüklediği diğer şeyleri kaldıramamıştım. Hata veriyordu dosya bulunamadı şeklinde. Sonra IObit uninstaller indirip sildim sonrasında bir daha almadım mavi ekran bir 8 9 saattir açık bilgisayar.
Çözüldüyse çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Sorun çözülmedi mavi ekran aldım tekrar ama şu an şehir dışındayım. döndüğüm zaman atacağım minidump dosyasını. İşlemciyle alakalı bir sorun olabilir mi acaba ona benzer bir hata gözünüze çarptı mı?

Mavi ekran hatalarının temel olarak sebepleri sayılı, aslında yazılımsal ve donanımsal. Eğer depolamada bir sorun yok ise sıcaklığa bakmanızı öneririm. Eğer yüksek değilse yazılımsaldır büyük ihtimalle. Eğer sorunun kaynağını bulamazsanız son çözüm format mavi ekranı çözer ama dump dosyasında sorunun nerede olduğu anlaşılabilir ve format atmadan da çözebilirsiniz.

Belki bir senedir mavi ekran almıyordum. Ama tekrar almaya başladım. Bugün PC'yi Windows 11 sürümüne güncelledim. BIOS güncellemesini de son sürüme güncelledim lakin halen mavi ekran alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

@Enes3078
DMP linki çalışmıyor. Windows 10 21H1 sürümüne geri dönün bence .

Son minidump'ı attım genelde aynı şey hata veriyor.

hataverendosya.png

Sanırım bu ntoskrnl.exe dosyası hata veriyor.

Son minidump'ı attım genelde aynı şey hata veriyor.

Eki Görüntüle 1215008

Sanırım bu ntoskrnl.exe dosyası hata veriyor.
Mavi ekranda hatanın gerçekleştiği yer Windows Kernel Sürücüsü. Üzerinden milyon tane işlem geçiyor. O sürücünün kendisi bozuk olsa windows ekranına boot edemezsin zaten. FLTRMGR.sys kaynaklı hata almışsın. Tam nokta atışı yapmak istiyosan Driver Verifier'i açıp tüm sürücüleri seçip mavi ekran alana kadar açık tutucaksın bilgisayarı. Fakat CPU kullanımı falan artıyor tabi haliyle arka planda sürekli driver kontrolü oluyor. Windows 11 kullanıyorsan tekrar Windows 10'a geç. Alakasız yazılımları yükleme öyle test et bakalım.

Tüm anakart güncellemelerini tekrar yaptım. Windows 10'a geçiş yaptım. Şimdilik mavi ekran almıyorum. Sorun çözüldü sanırım çok teşekkür ederim. Elinize sağlık.
Mavi ekranda hatanın gerçekleştiği yer Windows kernel sürücüsü. Üzerinden milyon tane işlem geçiyor. O sürücünün kendisi bozuk olsa Windows ekranına boot edemezsin zaten. FLTRMGR.sys kaynaklı hata almışsın. Tam nokta atışı yapmak istiyorsan driver Verifier'i açıp tüm sürücüleri seçip mavi ekran alana kadar açık tutucaksın bilgisayarı. Fakat CPU kullanımı falan artıyor tabii haliyle arka planda sürekli driver kontrolü oluyor. Windows 11 kullanıyorsan tekrar Windows 10'a geç. Alakasız yazılımları yükleme öyle test et bakalım.

Dediğinizi"(driver Verifier'i açıp tüm sürücüleri seçip mavi ekran alana kadar açık tutucaksın bilgisayarı)" yapıp tekrar bakacağım aldım yine mavi ekran çünkü.
Bu işlemi yaptım ve sürekli mavi ekran vermeye başladı. PC açılıyor parola ekranında mavi ekran veriyor.

Son düzenleme:
Tüm anakart güncellemelerini tekrar yaptım. Windows 10'a geçiş yaptım. Şimdilik mavi ekran almıyorum. Sorun çözüldü sanırım çok teşekkür ederim. Elinize sağlık.

Dediğinizi"(driver Verifier'i açıp tüm sürücüleri seçip mavi ekran alana kadar açık tutucaksın bilgisayarı)" yapıp tekrar bakacağım aldım yine mavi ekran çünkü.
Bu işlemi yaptım ve sürekli mavi ekran vermeye başladı. PC açılıyor parola ekranında mavi ekran veriyor.
Minidumpta yeni dosyalar oluşacak onları atman gerek. Güvenli modda başlatamıyor musun? CMD ekranına ulaşabilirsen " verifier /reset " yazarak kapatabilirsin. Güvenli moda geçemiyorsan Windows'un yüklenme ekranında iki kere bilgisayarını düğmeden kapat. Üçüncü açılışta onarım ekranına yönlendiricek. Güvenli mod veya CMD ekranına oradan ulaşabilirsin.

Son düzenleme:
Mavi ekranı genelde chromda dolanırken veriyor. Dün onarım ekranından sistem geri yükleme yaptım 1 gün öncesine. Şimdi chromu kaldırdım. Hiç mavi ekran almadım şimdilik. Eğer tekrar alırsam yazacağım 4 5 gün bir deneyeyim. Olursa buradan yazarım olmazsa. Çözüldü olarak işaretlerim.

Mavi ekranı genelde chromda dolanırken veriyor. Dün onarım ekranından sistem geri yükleme yaptım 1 gün öncesine. Şimdi chromu kaldırdım. Hiç mavi ekran almadım şimdilik. Eğer tekrar alırsam yazacağım 4 5 gün bir deneyeyim. Olursa buradan yazarım olmazsa. Çözüldü olarak işaretlerim.
Yeni dump dosyaları oluşmuş mu baktın mı?

Artı -2 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı