Flutter Android Licence Sorunu

Özellikle bu sorun için gerekli mi bilmiyorum. Yapman gerekiyorsa lokasyonu SDK 'i nereye yüklediysen orası olacak. Belirttiğim çözümü denedin mi ?
Ek Açıklama 2020-03-04 232426.png

Bu hatayı alıyordum. C:\Android\sdk klasörünü seçtikten sonra da aşağıdaki hatayı alıyorum.

Ek Açıklama 2020-03-04 233557.png

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Adımları tek tek yazacağım. En azından şu ana kadar hata yaşamadım bu aşamaları yaptıktan sonra.
  • Bu sorunları çözmek için Bilgisayarım'dan Özellikler'e, oradan da Ortam Değişkenleri'ne gelmemiz gerekiyor. Bu adım için "x" diyeceğim.
  • "Unable to locate Android SDK" problemi için x'e gelip oradan "Yeni" tuşuna basıp değişken adına "JAVA_HOME", değişken değeri için Android Studio'yu kurduğunuz dizine gelip oradan "jre" klasörünün lokasyonunu yazmak.
  • "Android SDK not found" hatası için ise x'e gelip yeniden aynı şekilde "Yeni" butonuna basip değişken adına "ANDROID_HOME", lokasyonuna ise Android Studio'nun kurulumunda indirdiği "sdk" dosyasının konumunu yazmak olacaktır. Sonra ise cmd'ye "flutter config --android-sdk <path-to-your-android-sdk-path>" kodunu girmek olacaktır. "<>" içindekileri silip SDK dosyasının lokasyonunu yazacaksınız. Sonra "flutter doctor --android-licences" komutunu girip onay sorduğunda "y" tuşuna basacaksınız.
  • "Android licences status unknown" hatasına ise bu siteye girip oradaki aşamaları takip etmeniz gerekli.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı