Çözüldü Flutter 'ınvalid constant Value.' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DarkWind

Centipat
Daha fazla  
Flutter Dart'da bool bir veriye göre boxdecoration komponentimin renk değiştirmesini istiyorum fakat 'ınvalid constant Value.' hatası veriyor. ChatGPT'ye de sordum fakat olumlu bir sonuç alamadım kod bu şekilde:

Kod:
Positioned(
 top: 0,
 left: 0,
 child: Container(
 width: 362,
 height: 101,
 decoration: const BoxDecoration(
 borderRadius: BorderRadius.only(
 topLeft: Radius.circular(32),
 topRight: Radius.circular(32),
 bottomLeft: Radius.circular(32),
 bottomRight: Radius.circular(32),
 ),
 color: ColorData == false.
 ? Color.fromRGBO(16, 28, 67, 1)
 : Color.fromRGBO(16, 28, 67, 1),
 ))),

Değişkeni de şu şekilde belirttim:

Kod:
 bool ColorData = false;

Görünürde bir hata olmamasına rağmen şu sorunla karşılaşıyorum:

1685783807361.png

Yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
decoration: const BoxDecoration(...) bu kodun içindeki const anahtar kelimesini silerseniz sorununuzun çözülmesi gerekir, decoration'u constant olarak belirlemişsiniz ancak onun altındaki color bir constant değil, Flutter altındaki verinin de const olmasını bekliyor, hata bu yüzden ortaya çıkıyor.

Decoration'un const kalmasını istiyorsanız altındaki hatanın sebebi olan color verisini const hale çevirmek de çözüm olabilir.
decoration: const BoxDecoration(...) bu kodun içindeki const anahtar kelimesini silerseniz sorununuzun çözülmesi gerekir, decoration'u constant olarak belirlemişsiniz ancak onun altındaki color bir constant değil, Flutter altındaki verinin de const olmasını bekliyor, hata bu yüzden ortaya çıkıyor.

Decoration'un const kalmasını istiyorsanız altındaki hatanın sebebi olan color verisini const hale çevirmek de çözüm olabilir.

Çözüm
Çok teşekkür ederim, sorunum düzeldi. Bu kadar basit bir hatayı nasıl fark etmedim, anlamış değilim. Tekrar sorunumu çözdüğünüz için size teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Geri
Yukarı