FM 23 hata bugları nasıl çözülür?

Bar107

Kilopat
Daha fazla  
FM 23'e yeni başladım kafama göre işte yabancı kuralı kaldırdım. Başladım ilk sezonu henüz yeni bitirmiş durumdayım.

İlk olarak bosman kuralı ile birini transfer etmek istiyorum.

Oyuncu ile görüş dersin görüşürsürsün.

Diyorum görüşüyorumda ama mesela kafama fiyat uymadı veya bir yerden para gelecek 1 hafta sonra tranferde oyuncu sattım maaş bütçesi falan açılacak. Ama benden görüşme yaptım diye gmrüşmedeki teklifi kabul etmemi ya da görüşmeyi sonlandırmamı istiyor. Bu durumda ya benim oyuncunun istedigine olur demem ya da görüşmeyi sonlandırıp oyuncuyla aramı bozmam anlamına geliyor. ( FM 20 de bakatdın oyuncu ile aran bozulacak geri teklifi sonlandırmadan veya vazgeçmeden çıkar 2 gün sonra tekrar teklif ederdin yanlış hatırlamıyorsam tabii.)

2. olarak bazen oyuncuyu gözlemle diyoraun mesela arsenal u 19 oyuncularının hepsini seçip gözlemle diyorsun. Gözlemleniyor ibaresi oyuncunun yanında küçük butonda beliriyor. Ama bazı takımlarda gözlemle dediginde buton belirmiyor profile giriyorsun profildede oyuncu gmzlemleniyor demiyor ama üstten gözlemci görevlerine bakınca bu oyuncu fözlemleniyor diyor.

3 en oyunu kıran ve akşam çözüm bulamazsam bırakıp FM 24'e geçmemi sağlayacak hata ilk sezon sorun yoktu. İlk sezon bitti şu an yaz türkiye transfer dönemindeyiz haziran 25 20 arası işte bosmanla aldıgım oyuncular falan geldi gelince işte Türkçe kurauna gönder karşıla numara belirt lisans kaydı çıkar falan yazar biliyorsunuz. Lisans kaydı çıkara tıklıyorum. Otomatik seç. Kendim şeçtim. Geri aldım. Temizkedim. En az 15 oyuncu kayıtlı olması lazım diyor 15 25 ila 30 yaş arası oyuncu seçtim hiçbir şeçimi onayla yazısına tıklamama ragmen onaylayıp mesaj ekranına çıkmıyor geri deyip çıkınca seçimler onaylanmış olmuyor.

Bilgisi olan biri bu bahsettiklerım bir buğ mu yoksa ben mi yanlış bir şeyler yapıyorum da böyle sonuçlar alıyorum açıklayabilir mi?

1. Görüşmeye başlaman o masaya oturmuş olman demek. Gerçek hayattan düşün. Birisiyle bir masaya oturup iş konuşmaya başlarsan ben şimdi kalkayım 3 gün sonra tekrar geleyim demek abes kaçar. Hiç bir şey olmamış gibi tekrar görüşmeye devam edemezsin. O görüşmeyi bir sonuca vardırman gerekir. FM 23'de mantık bu şekilde işliyor.

2. paragrafta ne demek istediğini anlamadım.

3. Anladığım kadarıyla söyleyeyim. Eğer seçimler onaylanmıyor diyorsan zaten kadro lisans kayıtları transfer döneminde daima açıktır. Kadro seçimleri bu dönemlerde kilitlenmez. (Karman çorman anlatıyorsun. Ne demek istediğin tam anlaşılmıyor. Biraz daha açıklayıcı olman gerek.)

1. görüşmeye başlaman o masaya oturmuş olman demek. Gerçek hayattan düşün. Birisiyle bir masaya oturup iş konuşmaya başlarsan ben şimdi kalkayım 3 gün sonra tekrar geleyim demek abes kaçar. Hiçbir şey olmamış gibi tekrar görüşmeye devam edemezsin. O görüşmeyi bir sonuca vardırman gerekir. FM 23'te mantık bu şekilde işliyor.

2. paragrafta ne demek istediğini anlamadım.

3. anladığım kadarıyla söyleyeyim. Eğer seçimler onaylanmıyor diyorsan zaten kadro lisans kayıtları transfer döneminde daima açıktır. Kadro seçimleri bu dönemlerde kilitlenmez. (karman çorman anlatıyorsun. Ne demek istediğin tam anlaşılmıyor. Biraz daha açıklayıcı olman gerek.)

2. paragrafta mesela gözlemci hedefleri yani Süper Lig'i takip et alman ligini takip et dışında örnegin arsenal profiline gidiyorsun oradan u 19 kadrosuna giriyorsun oradaki oyuncuların tamamını seçip yeterli bilgi seviyesine ulaşana kadar izle diyorsun. Sonra orada oyuncuların yaninda atoyorum gözlemci Ali bunu izliyor diyor ya. Bu bazı oyuncu veya kadro izlerken Ali bu oyuncıyu izliyor veya kulübünüz bu oyuncuyu izliyor demiyor. Arsenalde derken mesela besiktaş altyapısında bu oyuncuyu izliyor dememesi gibi oyuncu profiline girdiginde mesela sağ üst kösede oyuncu izleniyor yazar izleniyorsa ama bunda izleniyor olmasına ragmen gözlemle diyor. İzlenmiyor gibi gözüksede aslında takım gözlemcisi onu izliyor çünkü üstte ki sekmelerde oyuncu göslemci değerlendirmesi seçenegine tıklayınca oyuncu izleniyor diyor. Umarım anlatabilmişimdir.

3 patagrafta ise

Haziran'ın 13 15 arasındayım Türkiye transfer sezonu açıldı. Bosman veya bonservisle önceden aldıgım oyuncular geldi. Oyuncu geldiginde hani numara belirle dil kursuna gönder kadroya kaydet çıkkarta altta kadroya kaydet diyorum ve kendim yek tek onuncu seçip şeçimi onayla diyorum. Tepki yok otomatik srç diyorum gene srçim onayla deyince tepki olmuyor geri al temizle hepsini denedim seçimi onayla deyinve tepki vermiyor normalde onaylayıp demesi lazım ki şu oyuncuların lisansı çıkmışken şu oyuncuların lisansı çıkarılmamıştır. Mesaj kısmında böyle yazmalı ya hani bende onay alıp o yazı çıkmıyor işte.

2.paragraftaki durumla karşılaşmadım hocam onun hakkında bir yorum yapamam.

3.paragraftaki durum ise normal. Kadro lisans kaydı gelene kadar herhangi bir tepki vermiyor bende de. Sıkıntılı bir durum değil yani. Lisans kayıt günleri de zaten bildiğin gibi kırmızı işaretli şekilde geçilemeyecek bir mesajdan oluşuyor. O mesajı aldıktan sonra kadro kayıt yapıldığında seçimleri onayla uyarısı geliyor ve o şekilde onaylanıyor.

Ekleme: Yanlış hatırlamıyorsam kadro kaydı 1 temmuzdan itibaren başlıyordu. Tarih haziran ayından bahsedince o aklıma geldi. Temmuz ayına geldiğinde tekrar denersen o sorunu yaşamayabilirsin. Emin değilim tabi bu durumdan. FM 23 ü salalı bayağı bir süre oldu.

2.paragraftaki durumla karşılaşmadım hocam onun hakkında bir yorum yapamam.

3.paragraftaki durum ise normal. Kadro lisans kaydı gelene kadar herhangi bir tepki vermiyor bende de. Sıkıntılı bir durum değil yani. Lisans kayıt günleri de zaten bildiğin gibi kırmızı işaretli şekilde geçilemeyecek bir mesajdan oluşuyor. O mesajı aldıktan sonra kadro kayıt yapıldığında seçimleri onayla uyarısı geliyor ve o şekilde onaylanıyor.

Ekleme: Yanlış hatırlamıyorsam kadro kaydı 1 Temmuz'dan itibaren başlıyordu. Tarih haziran ayından bahsedince o aklıma geldi. Temmuz ayına geldiğinde tekrar denersen o sorunu yaşamayabilirsin. Emin değilim tabii bu durumdan. FM 23'ü salalı bayağı bir süre oldu.

2. paragraf o kadar önemli değil de 3 paragraf sıkıntı ve sanırım haziran dedim ama sanırım şu an hatırladım temmuz 1 veya 2 deyim neyse ya bir hata oluştuysa üzülecegim ama bekleyeyim bakalım. İlerleyen zamanlarda bug kendiliginden düzelir kayıt alırsa alır almazsa benim 20 gün gitti siler FM 20 kariyerim var ona devam ederim.

Yabancı kuralını editörden kendin mi ayarlayarak kaldırdın yoksa hazır editör dosyası ile mi? Kendin kaldırdıysan belki fark etmeden bir yeri bozmuş olabilirsin. Oyunun editörü bile o kadar dallanıp budaklandı ki bir yerde yaptığımız değişikliğin başka bir tarafı bozmaması için ince ayar yapmak gerekiyor artık.

Yabancı kuralını editörden kendin mi ayarlayarak kaldırdın yoksa hazır editör dosyası ile mi? Kendin kaldırdıysan belki fark etmeden bir yeri bozmuş olabilirsin. Oyunun editörü bile o kadar dallanıp budaklandı ki bir yerde yaptığımız değişikliğin başka bir tarafı bozmaması için ince ayar yapmak gerekiyor artık.

Vallahi bende ondan süphe ediyorum gerçi bir YouTube yayıncısından bakatak yapmıştım ama 2 lige kadar 21'lerin hepsini kaldırdım ondan da olabilir bilemedim. Bir de GS kariyeri yapıyorum para çok kısıtlı lisans ücreti falan çıkışmıyorda ondan kayır olmuyor olabilir. Ama en azından lisans ücreti cıkmıyor uyarısı falan vermesi lazım o zamanda bilemedim. Aksam bir tatile çıkıp bakacagım baktım kayıt etmiyor ya sıfırdan bir data base kurup baştan başlayacagım ya da FM 20'den devam FM 24 çok pahalı daha da kırılmadı sanırım. Gerçi FM 23'ün kronik sorunu olsa bu zaten duyulurdu ben bir yerde hata yaptım ama nerede bilemedim.

İnternette yabancı sınırını kaldıran hazır editör dosyaları var. Eğer sorun yaşarsan onlardan deneyebilirsin. Defalarca Galatasaray kariyeri yaptım ve lisans kaydı ile ilgili maddi olarak bu oyunda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sanmıyorum öyle bir durumdan ötürü olacağını. FM 24 zaten 23 ün aynısı hemen hemen. O yüzden ben de almadım gereksiz gördüm. Asıl değişiklik 25 ile gelecek bütçeyi ona ayırmak lazım hiç para verip 24 almaya gerek yok.

İnternette yabancı sınırını kaldıran hazır editör dosyaları var. Eğer sorun yaşarsan onlardan deneyebilirsin. Defalarca Galatasaray kariyeri yaptım ve lisans kaydı ile ilgili maddi olarak bu oyunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sanmıyorum öyle bir durumdan ötürü olacağını. FM 24 zaten 23'ün aynısı hemen hemen. O yüzden ben de almadım gereksiz gördüm. Asıl değişiklik 25 ile gelecek bütçeyi ona ayırmak lazım hiç para verip 24 almaya gerek yok.

Yok zaten almam. Da süper amatöre kadar yamalı benim oyun normali 2. ligde bitiyor biliyorsun. Transfer vs yi yamalarken bütçeyi falan çok aşmışlar ilk açtıgımda 2 m tranfer bütcesi falan vardı. Tamı sezon sonuna kadar bosman kuralı ile bir sürü transfer yaptım bonserviste verdim şu an oyunun başında degilim tam bilmiyorum ama 700 bin tranfer bütçem ve çok az maaş bütçem var mesela bir oyuncuya şözleşme teklifi yapmaya çalışsam 200b yıllık ücret teklif edebiliyorum şu an. Durumlar çok karışık benim kariyerde 😀😀

Geri
Yukarı