Fm2, Fm2+ soket en güçlü işlemci nedir?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde Fm2+ soket güzel bir anakart var. Doların durumu malum yeni sistem toplamak artık benim için zor. Bu yüzden ikinci el parçalardan oluşan bir masaüstü sistem oluşturmaya çalışacağım. Oyun performansı en yüksek Fm2+ işlemci modeli nedir?

Bütçe belirtirseniz daha net bir sistem önerisi sunulabilir. Ben şu an için size 2. el olarak FM2+ soketi önermem. AMD alacaksanız FX 8300 güzel bir işlemci. Tek çekirdek performansı FM2+ alacağınız işlemcilerle hemen hemen aynıdır. OC kapasitesi daha yüksektir. Çekirdek sayısı fazladır ve güç tüketimi uygundur. İntel de araştırabilirsiniz. Önce bütçe belirtin.

Bütçe belirtirseniz daha net bir sistem önerisi sunulabilir. Ben şu an için size 2. el olarak FM2+ soketi önermem. AMD alacaksanız FX 8300 güzel bir işlemci. Tek çekirdek performansı FM2+ alacağınız işlemcilerle hemen hemen aynıdır. OC kapasitesi daha yüksektir. Çekirdek sayısı fazladır ve güç tüketimi uygundur. İntel de araştırabilirsiniz. Önce bütçe belirtin.
Arkadaş FM2 soket demiş, sen FX 8300 öneriyorsun.
Merhaba arkadaşlar, elimde Fm2+ soket güzel bir anakart var. Doların durumu malum yeni sistem toplamak artık benim için zor. Bu yüzden ikinci el parçalardan oluşan bir masaüstü sistem oluşturmaya çalışacağım. Oyun performansı en yüksek Fm2+ işlemci modeli nedir?
En yüksek olan A10-7890K olması lazım.

Arkadaş FM2 soket demiş, sen FX 8300 öneriyorsun.
Evet FX 8300 öneriyorum. Neden önerdiğimi de yazdım. Elinde FM2+ bir anakart yoksa bu soketi tercih etmemeli. FM2+ sokette 4 çekirdek üstü işlemci yok bildiğim kadarıyla. Her ne kadar daha eski nesil de olsa çekirdek sayısı ile önde FX işlemciler.

Elinde FM2+ bir anakart yoksa bu soketi tercih etmemeli.
Konuyu okuyup yorum yazsan daha iyi olacak. Eğer biraz okusaydın arkadaşın FM2 önerisi istemesinin nedeninin elinde güzel bir FM2 soket anakart olduğunu ve onu kullanmak istediğini görürdün. Tamam FX iyi hoş güzel, bunu o arkadaş ta pekala biliyordur, ama özellikle FM2 sormuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı