FM2023 oyuncu fiyatlarındaki farklılıklar ve transfer önerileri

IchimaruGin

Hectopat
İyi sosyaller, bugün 1 aylık Xbox Game Pass aldım ve bu süreçte bir Fenerbahçe kariyeri yapacağım bu yüzden de sezon başında olabildiğince uygun fiyatlı fakat takıma iyi katkı verebilecek transferler yapmak istiyorum. Bu doğrultuda da hedefim wonderkid tanımına uyan oyuncuları transfer etmek. Taner ışık bir videosunda Andreas Schjelderup adında bir oyuncuyu transfer ediyor, oyuncu Nordsjaelland takımında ve fiyatı da 10m€ fakat aynı oyuncuyu ben almaya çalıştığımda oyuncu Benfica'da ve teklif yaptığımda istenen ücret 40m€ civarında. Versiyon değiştirdiğim hâlde durum aynı. Bunun nedeni nedir ve oyunu bilen arkadaşlar şu anki mevcut gücellemeler ve versiyon doğrultusunda sezon başına alınabilecek uygun fiyatlı Wonderkidler ve boşta olan tecrübeli oyuncular konusunda öneride bulunabilirlerse çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğin video eski muhtemelen. Schjelderup gerçek hayatta Benfica ya transfer oldu. Benim de ilk aldığım oyuncu her takımıma. İlk sezon satın alamazsın satın alma opsiyonuyla kiralayabilirsin. Maaşının %100 ve aylık 300k ödemeyle kiralayabiliyorum ben.

Pelayo Morilla isminde bir oyuncu var. Gijonda olması gerek. O ucuz olabilir, yine Isaac Lihadji, Thiago Almada gibi isimler ucuz olabiliyor.

Sağdan soldan isteyeceğinize Genie Scout'u açıp oradan bakabilirsiniz. Daha garanti olur. Ama en anlamlısı kendin oynayarak bulmak.

Bence yıllardır FM'nin kronik sorunu bu transfer fiyatları hele de Türkiye ligindeyseniz. Bonservisi 1M gözüken yabancı genç futbolcuya teklif götürdüğümde takım bir anda 30-40M bonservis istiyor. iyi güzel ama aynı potansiyelde kendi takımımdaki futbolcuyu 10M üstüne satamıyoruz.

Bence yıllardır FM'nin kronik sorunu bu transfer fiyatları hele de Türkiye ligindeyseniz. Bonservisi 1M gözüken yabancı genç futbolcuya teklif götürdüğümde takım bir anda 30-40M bonservis istiyor. iyi güzel ama aynı potansiyelde kendi takımımdaki futbolcuyu 10M üstüne satamıyoruz.
Hocam neden sorun olsun ki bu gerçekte de böyle. Türkiye liginin kalitesinden dolayı böyle oluyor. Üç büyüklerdeki oyuncuları düşünün geçen sene Kim Min Jae inanılmaz çıkış yaptı satabildiğimiz maksimum miktar belli 20 ye gitti şimdi Napoli kapıyı 80'den açıyor zaten. Ligimizin kalitesi ile alakalı bir şey.

Hocam neden sorun olsun ki bu gerçekte de böyle. Türkiye liginin kalitesinden dolayı böyle oluyor. Üç büyüklerdeki oyuncuları düşünün geçen sene Kim Min Jae inanılmaz çıkış yaptı satabildiğimiz maksimum miktar belli 20 ye gitti şimdi Napoli kapıyı 80'den açıyor zaten. Ligimizin kalitesi ile alakalı bir şey.
Hocam işin Türkiye tarafı kesinlikle doğru ona sözüm yok. Ancak bahsettiğim bu potansiyelli oyuncu adını sanını kimsenin duymadığı örnek veriyorum brezilya ikinci liginden bi topçu. Yani her potansiyelli oyuncuyu bütün takımlar 40-50M paralara almıyorlar ki. Örneğin Napoli'deki Kvaratskhelia 15M gibi bir bedelle Napoli'ye geldi. Ama geçmişe gidip oyunda almaya çalışırsanız allah bilir kaç M fiyat çekerler 😁

Hocam işin Türkiye tarafı kesinlikle doğru ona sözüm yok. Ancak bahsettiğim bu potansiyelli oyuncu adını sanını kimsenin duymadığı örnek veriyorum brezilya ikinci liginden bi topçu. Yani her potansiyelli oyuncuyu bütün takımlar 40-50M paralara almıyorlar ki. Örneğin Napoli'deki Kvaratskhelia 15M gibi bir bedelle Napoli'ye geldi. Ama geçmişe gidip oyunda almaya çalışırsanız allah bilir kaç M fiyat çekerler 😁
Hocam bu takımın durumuna bağlı Benfica'dan Brezilya'dan oyuncu almak zordur, ama örnek vermek gerekirse Kolombiya, Arjantin liglerinden de çok iyi wonderkidler çıkıyor ve 2-3 M'ye bile alabiliyorsunuz tamamen lig ve takımların durumu ile alakalı tok satıcılar direkt 45-50 M fiyat çekiyorlar normal olarak.

Geri
Yukarı