FM21 gol yollarında nasıl daha etkili olunabilir?

RSBRS

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Leipzig ile beraber hücum futbolu oynatıyorum maç tamamen benim kontrolüm altında ama çok az gol atıyorum. Mesela bir maçta 47 tane şut çekmişim 18 isabetli maç 1-0 bitiyor. Forvetlerin mi beceriksizliği benim mi anlamadım maç içerisinde ceza sahasına kadar geliyoruz forvet karşı karşıya kalıyor ya dışarı atıyor ya üstüne vuruyor. Net gol olması yerlerde topu dışarıya yolluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

47 şut - 18 isabet zaten başlı başına sisteminizin düzgün işlediğini gösteriyor. Geriye kalan seçenek takımdaki bitiricilik sıkıntısı gibi göründü bana.

1) Bitiricilik yeteneği daha yüksek 1-2 oyuncu tercihi ile muhtemelen daha fazla gol atarsınız. Tabii bu da başka bir handikap demek. Acaba bitiriciliği yüksek olan oyuncularınızla da aynı miktarda pozisyon yakalayabilir misiniz ?

Kısacası, pozisyona girme - sonuç alma dengesi tutturmak önemli. Ben olsam, aynı tarza sahip fakat bitiriciliği biraz daha yüksek oyuncu arardım. Misal, pivot forvet oynatıyorsanız yine bir pivot forvet bulun, ama biraz daha bitiricilikten yana kaliteli olsun.

2) Eğer bitiricilik özelliği iyi ise hücumcularınızın, oyuncularınızın fiziksel ve zihinsel özelliklerine dikkat edin. Belki problem burada olabilir. Vücut zindeliği düşük ise bir oyuncunun genelde sıkıntı yaratır. Yani kaleye kadar koşar koşar ama topa vuracak hali kalmaz gibi düşünebilirsiniz. Zihinsel özelliklerde de konsantrasyon ve soğukkanlılık çok önemlidir. Bu ikisi de pas-şut yüzdesine etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı