Fn kombinasyonları çalışmıyor

Makaleler
6
Yer
Starling City
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci;
R5 5600 - 4.7 GHz OC

Fan;
ID-COOLING SE-224-XT White

Anakart:
Gigabyte B550M DS3H

Ekran Kartı;
PowerColor Red Devil RX 6700 XT

Bellek;
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD;
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s
Kioxia Exceria G2 1TB 2100/1700 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı;
GameGaraj NEO 202 Beyaz
MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold
Meslek
Green Arrow
Fn tuşumda veya F1'den F12'ye kadar olan tuşlarımda hiçbir sorun yok. Hepsi çalışıyor. Ama Fn + F3 yapıp sesi açmak istediğimde olmuyor. Sol üstte çıkması gereken dikey ses barı açılmıyor. Dün hiçbir sorun yoktu. Windows'ta yanlışlıkla Fn kombinasyonlarını engelleyen bir ayar açmış olabilir miyim? Başka bir şey gelmiyor çünkü aklıma. :D Öyle bir ayar açmış olsam laptoptan da açılmazdı ama. Klavyenin tuşlarında da dediğim gibi bir sorun yok. Fn + ışık tuşuna bastığımda ışıklar değişiyor, Fn + F11 yaptığımda da klavyeyi kilitliyor. Ama ses açma kısma, sessize alma, şarkıyı durdurma tuşları falan çalışmıyor. Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Oyun oynarken müzik dinliyorum ve değiştireceğim zaman Alt + Tab atmam gerekiyor :(

Sürücüleri güncelle ve BIOS menüsünde aktif mi?
BIOS menüsünde kısayollar ile alakalı bir şey göremedim. Zaten bozulduğunda BIOS ile uğraşmamıştım. Ve sürücülerimin tamamını da Driver Booster ile güncellemiştim.
Laptopun kendi klavyesini kullanarak burayı açabiliyorum ama kendi klavyemde açılmıyor. Bir anda oldu önceden gayet iyi çalışıyordu.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32,3 KB · Görüntüleme: 38
BIOS menüsünde kısayollar ile alakalı bir şey göremedim. Zaten bozulduğunda BIOS ile uğraşmamıştım. Ve sürücülerimin tamamını da Driver Booster ile güncellemiştim.
Laptopun kendi klavyesini kullanarak burayı açabiliyorum ama kendi klavyemde açılmıyor. Bir anda oldu önceden gayet iyi çalışıyordu.

Driver Booster sağlıklı değil sağlam olanı bozuyor o programı bir daha kullanma harici klavyelerde fn tuşları çalışmaz.

Ve sürücülerimin tamamını da Driver Booster ile güncellemiştim.
Sürücüyü doğru yüklememiş olabilir. Bu tarz sürücü bulucu programları önermememizin sebebi de bu.

Sürücüyü elle tekrar yükleyerek sorunu büyük ihtimalle çözebilirsiniz ama bu programı kullandığınız için başka sorunlar da yaşamanız olası. Bu nedenle, mümkün olduğunda temiz kurulum yapıp bir daha bu tarz programları kullanmamanızı öneriyorum.

yorumlarınız için teşekkürler. ama sürücüler ile alakası olduğunu sanmıyorum. driver booster ile sürücüyü güncelleştirmemin üzerinden aylar geçti. ve güncelledikten sonra fn tuşunda hiçbir sıkıntı yoktu.
Driver Booster sağlıklı değil sağlam olanı bozuyor o programı bir daha kullanma harici klavyelerde fn tuşları çalışmaz.

Harici klavyede fn tuşum birkaç gün öncesine kadar gayet iyi çalışıyordu.

Bende de sadece oyunlara girdiğimde Fn+ ses açma tuşu çalışmıyor. Örneğin Fn+ parlaklık azaltma çalışıyor, diğerleri çalışıyor aa oyunda iken sadece ses açma çalışmıyor. Oyundan çıkınca da çalışıyor ama

Yeni konular

Geri
Yukarı