Çözüldü Lenovo Legion Y540 Fn Tuş Kombinasyonları Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert_Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, öncelikle bilgisayarımı sorunsuz şekilde kullanmaktaydım ama nasıl olduğunu bilmediğim bir sebepten Fn tuşu ve kombinasyonları çalışmıyor. Ekran klavyesinden de Fn tuşu ile kombinasyonları denedim acaba fiziksel (donanımsal) olarak Fn tuşunda mı bir sıkıntı var diye ancak ekran klavyesinde de kombinasyonlar gerçekleşmiyor. Sanırım sorun yazılımsal. Bu yüzden ekran parlaklık ayarı, ses açma kapatma vs. gibi özelliklerimi kullanamıyorum maalesef. Bu sorunla daha önceden karşılaşan var mı ya da çözümünü bilen bir arkadaş? Şimdiden teşekkür ediyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı olay bende de oldu Y520 var bende bir anda kullanamamaya başladım bu hotkey mod falan BIOS da yok vantage de yok Utility hepsini indirdim denedim bir türlü düzelmedi siz çözümü bulabildiniz mi?
Hocam kusura bakmayın yeni gördüm, geç cevap verdim. Sorun donanımsalmış 😄😄. Aliexpress'ten klavye sipariş verdim klavyesini değiştirdik laptopun sorun düzeldi.
Herkese merhabalar, öncelikle bilgisayarımı sorunsuz şekilde kullanmaktaydım ama nasıl olduğunu bilmediğim bir sebepten FN tuşu ve kombinasyonları çalışmıyor. Ekran klavyesinden de FN tuşu ile kombinasyonları denedim acaba fiziksel (donanımsal) olarak FN tuşunda mı bir sıkıntı var diye ancak ekran klavyesinde de kombinasyonlar gerçekleşmiyor. Sanırım sorun yazılımsal. Bu yüzden ekran parlaklık ayarı, ses açma kapatma vs. gibi özelliklerimi kullanamıyorum maalesef. Bu sorunla daha önceden karşılaşan var mı ya da çözümünü bilen bir arkadaş? Şimdiden teşekkür ediyorum. :)

Bende Lenovo laptop kullanıyordum Lenovo'nun kendi ayarlarında FN ile veya direk F1 F2 gibi tuşlara basınca kısayol algılama ayarı var F1 F2 tuşlarına FN siz basmayı deneyebilirsiniz.

Bende Lenovo laptop kullanıyordum Lenovo'nun kendi ayarlarında FN ile veya direk F1 F2 gibi tuşlara basınca kısayol algılama ayarı var F1 F2 tuşlarına FN siz basmayı deneyebilirsiniz.
Bilgisayarda Lenovo Vantage aracı yüklü mü?
Yüklü değilse yükleyin. Bu sorun için ayar var orada.
Lenovo Utility yükleyin ve klavye sürücüleri varsa yükle.
Şimdi bilgisayarı açtım ve kendi kendine çalıştı sebebini bilmiyorum, anlamış değilim neden böyle oldu yine de çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Hocam internette o kısayolları kaldırmak için bir regedit girdisi bulabilirsiniz benim de F1 tuşumda yardım sayfası açmak vardı oyun oynarken yanlışlıkla basınca oyun zevkimi berbat ediyordu zaten bir işe yaramaz. Size de tavsiye ederim sizde kaldırın 😀

Bilgisayarda Lenovo Vantage aracı yüklü mü?
Yüklü değilse yükleyin. Bu sorun için ayar var orada.
Tam olarak Vantage aracının hangi kısmında hocam bulamadım ama sebebini bilmediğim bir şekilde tekrar aynı sorunu yaşıyorum sabah açtığımda fn+f tuş kombinasyonlarını kullanabiliyordum ancak şuanda kullanamıyorum.

Tam olarak Vantage aracının hangi kısmında hocam bulamadım ama sebebini bilmediğim bir şekilde tekrar aynı sorunu yaşıyorum sabah açtığımda fn+f tuş kombinasyonlarını kullanabiliyordum ancak şuanda kullanamıyorum.
Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Her şey yüklendikten sonra sağ altta pil yüzdesi çıkacak. Oraya tıklayınca yuvarlak simgelerden birinde bununla ilgili seçenek var. Bios'ta da ilgili ayar var ama bios'u kurcalamayın derim.

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Her şey yüklendikten sonra sağ altta pil yüzdesi çıkacak. Oraya tıklayınca yuvarlak simgelerden birinde bununla ilgili seçenek var. Bios'ta da ilgili ayar var ama bios'u kurcalamayın derim.
Biosa da girdim hocam da biosta o ayar bende mevcut değil, Lenovo Vantage de ilgili ayar bulunmuyor.

Herkese merhabalar, öncelikle bilgisayarımı sorunsuz şekilde kullanmaktaydım ama nasıl olduğunu bilmediğim bir sebepten FN tuşu ve kombinasyonları çalışmıyor. Ekran klavyesinden de FN tuşu ile kombinasyonları denedim acaba fiziksel (donanımsal) olarak FN tuşunda mı bir sıkıntı var diye ancak ekran klavyesinde de kombinasyonlar gerçekleşmiyor. Sanırım sorun yazılımsal. Bu yüzden ekran parlaklık ayarı, ses açma kapatma vs. gibi özelliklerimi kullanamıyorum maalesef. Bu sorunla daha önceden karşılaşan var mı ya da çözümünü bilen bir arkadaş? Şimdiden teşekkür ediyorum. :)

Aynı olay bende de oldu Y520 var bende bir anda kullanamamaya başladım bu hotkey mod falan BIOS da yok vantage de yok Utility hepsini indirdim denedim bir türlü düzelmedi siz çözümü bulabildiniz mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı