FN tuşu hep basılı durumda

gumushane

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar,
FN tuşu hep basılı durumda olduğundan F2,F3 gibi tuşları kullanamıyorum. İnternetten araştırma yaptım biostan düzeltiliyormuş fakat ben biosa giremiyorum. Tüm tuşları denedim bios tuşunu bulamadım. Toshiba - Satellite
Biosa girebilmemin ya da biosa girmeden bu sorunu halledebilmemin bir yolu var mı?
Teşekkürler.

Shift + Numlock (her iki shifti de dene) Bunları dener misin? Capslock + Numlock bunlarda olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba modellerinden pek bir emin değilim ama, HP'nin bazı modellerinde FN tuşu varsayılan basılı olarak geliyor ve F1, F2.. tuşları için FN'ye basmak gerekiyor. Tam tersi yönünde çalışıyor yani birde o yöntemi dene istersen. :)

Bilgisayarınızın markası nedir? Bazı siteler de bios güncelleme ile fn+ tuşlarını değiştirebiliyorsunuz.

Yani benim bilgisayarımın sitesinde öyle birşey yazıyordu.

Merhaba,
Bilgisayarınızın bios ayarlarına girin, ayarlar içinde action key mode veya benzer bir şey görürseniz disable yapın.

Bilgisayarınızın model numarasını da yazarsanız bios tuşu için yardımcı olmaya çalışırız.

Ben ilk yazdığınız mesajı okudum ama siz ilk yazdığınız mesajda eksik bilgi veriyorsunuz sonra bios tuşunu tahmin etmemizi istiyorsunuz, buradaki kişiler sizin modelini bilmedikleri bilgisayarınızın bios giriş tuşunu nasıl bilebilirler?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı