Fonetik'ten İngilizce'ye çeviri sitesi

rhaecia

Hectopat
Konuşma dersim için fonetik alfabesinde yazılan kelimeleri İngilizce'ye dönüştürecek bir site arıyorum. Bildiğiniz bir site var mı?
Örnekler:
/ðɪs/ /ðiːz/ /θruː/
/θrəʊ/ /ˈθʌrə/ /pɑːθ/
/ˈdʒuːəlri/ /ˈθʌndə(r)/ /məˈdʒɒrəti/
/kɔːl/ /kəʊl/ /kuːl/

Google'dan bulabilirsiniz. Ayrıca başlıkta yazım hatası yapmışsınız. Yapım ekinden sonra gelen çekim eki kesme imi ile ayrılmaz. Doğrusu "İngilizceye".

Google'dan bulabilirsiniz. Ayrıca başlıkta yazım hatası yapmışsınız. Yapım ekinden sonra gelen çekim eki kesme imi ile ayrılmaz. Doğrusu "İngilizceye".
Konuyu açalı epey oldu. Ayrıca evet Google'dan kelimelerin fonetik halini bulabileceğimi biliyorum. Ben doğrudan fonetikten İngilizce kelime haline çeviri sitesi arıyorum.

Konuyu açalı epey oldu. Ayrıca evet Google'dan kelimelerin fonetik halini bulabileceğimi biliyorum. Ben doğrudan fonetikten İngilizce kelime haline çeviri sitesi arıyorum.

Fonetikten İngilizceye çeviri sitesi bulamazsınız. Mantık olarak böyle bir şey mümkün değil. Sesteş sözcükler arasında seçim yapamaz çünkü. Örnek: War ve wall sözcükleri farklı aksanlarda aynı okunur. Bunun seçimi yapılamaz. O yüzden en doğru seçim fonetik kurallarını öğrenip yazıya göre kendimizin çıkarım yapmasıdır.

Fonetikten İngilizceye çeviri sitesi bulamazsınız. Mantık olarak böyle bir şey mümkün değil. Sesteş sözcükler arasında seçim yapamaz çünkü. Örnek: War ve wall sözcükleri farklı aksanlarda aynı okunur. Bunun seçimi yapılamaz. O yüzden en doğru seçim fonetik kurallarını öğrenip yazıya göre kendimizin çıkarım yapmasıdır.
Konuyu açtığım esnada fonetik çevirisi ödevim vardı ve uzun bir liste olduğu için açıkçası tek tek anlamlandırıp çözmeye üşeniyordum; kopyala-yapıştır cazip geliyordu.

Konuyu açtığım esnada fonetik çevirisi ödevim vardı ve uzun bir liste olduğu için açıkçası tek tek anlamlandırıp çözmeye üşeniyordum; kopyala-yapıştır cazip geliyordu.

Yani tabii, insan bir kolaylık olsun istiyor :) Ama fonetik öğrenmek işe yarar, güzeldir. Bu seferkini bence kendiniz öğrenin, çok ağır bir ödev geldiğinde kolaya kaçın :)

Bizde de Linguistic I'in içinde vardı bu konu, dönemi zehir etmişti bana. Ödevin bitmiş ama merak edip var mı böyle bir şey sistem acaba diyip araştırınca buldumi gerçekten varmış. 3 sene önce bulaydım bunu var ya... 😁 Harici link vermek yasak mı bilmiyorum ama Google'a phonetic to english yazarak bulabilirsin. Bir forum sitesinde bir arkadaş paylamış. Aklında bulunsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı