Çözüldü Football Manager 2023 menüde çok akıcıyken maç sırasında çok takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

yigitbil1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz
8 GB Ram
Nvidia Geforce MX350
Acer Aspire A315-58G
Meslek
Öğrenci
RAM
8
Ekran kartı
MX350
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2
Arkadaşlar merhaba. Xbox Game Pass üzerinden FM 2023 oynuyorum. Sistemim yeterince yeterli olduğu halde, grafik ayarlarında 5 yıldız gösterdiği halde menüde, lobide, kısacası maç sırasında değilken oyun çok akıcı ama ne zaman maça girsem oyun 10-15 FPS'de takılarak ilerliyor. 1-2 saniye akıcı olup tekrar devam ediyor. En düşük ayarlarda da, en yüksek ayarlarda da durum bu. NVIDIA Denetim Masası'ndan oyuna ayar yapmak istedim ancak NVIDIA denetim masasında FM 2023 gözükmüyor. Aynı şekilde GeForce Experience'de de gözükmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sosyalde FM 2022'de aynı sorunu yaşayan bir arkadaş varmış ancak o da AMD için sorunu çözmüş. NVIDIA için nasıl çözüleceğini bilmiyorum. Sistem özelliklerim ve görseller aşağıda. Ekran kartımın yeni sürümünü bugün yükledim ancak durum hala aynı. Aynı sorunu yaşayan ve çözebilen varsa yardım ederse sevinirim.
İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA MX350.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 11.

1.png

2.png

3.png

Arkadaşlar merhaba. Xbox Game Pass üzerinden FM 2023 oynuyorum. Sistemim yeterince yeterli olduğu halde, grafik ayarlarında 5 yıldız gösterdiği halde menüde, lobide, kısacası maç sırasında değilken oyun çok akıcı ama ne zaman maça girsem oyun 10-15 FPS'de takılarak ilerliyor. 1-2 saniye akıcı olup tekrar devam ediyor. En düşük ayarlarda da, en yüksek ayarlarda da durum bu. NVIDIA Denetim Masası'ndan oyuna ayar yapmak istedim ancak NVIDIA denetim masasında FM 2023 gözükmüyor. Aynı şekilde GeForce Experience'de de gözükmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sosyalde FM 2022'de aynı sorunu yaşayan bir arkadaş varmış ancak o da AMD için sorunu çözmüş. NVIDIA için nasıl çözüleceğini bilmiyorum. Sistem özelliklerim ve görseller aşağıda. Ekran kartımın yeni sürümünü bugün yükledim ancak durum hala aynı. Aynı sorunu yaşayan ve çözebilen varsa yardım ederse sevinirim.
İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA MX350.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 11.

1.png

2.png

3.png

Düzenleme kısmı olmadığı için bu şekilde düzenlemek istedim konuyu. Sorunu çözdüm ve bu problemi yaşayan varsa diye bu konuya bakabilir.
Öncelikle cidden çok araştırdım ve hiçbir sonuç bulamadım. Bu yüzden adım adım burada anlatacağım.
1) Oyunun dosya konumuna gidin, sağ tıklayın ve uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak kutucuğuna tik bırakın.
2) Daha sonra NVIDIA Denetim Masası'na oyunu ekleyerek bütün ayarları performansa çevirin.
3) Oyunu yönetici olarak başlatın.
4) Oyunu oynarken arka planda hiçbir şey açık kalmasın.
5) Oyunu işlemciye değil de ekran kartınıza çalıştırın. Yani yük ekran kartında olsun. Bunu da NVIDIA Denetim Masası'ndan yapıyorsunuz.
6) Duruma göre oyun içerisinde de çözünürlük ayarları yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
hocam pc temizledim ve termal macun değiştirdim çözüldü
Hocam ben de geçenlerde laptopu temizledim, termal macun değiştirdim sorun çözülmüştü. Dün geceye kadar problem yoktu bugün tekrardan başladı :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı