Football Manager oynamak için MacBook Air M1

ThomasAmang

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu sene üniversite okumaya başlayacağım ve Football Manager 2022 ve ardılı sürümleri oynayabilmek için MacBook Air M1 almak istiyorum. İlk başta oyun bilgisayarı düşünmüştüm ama sürekli bilgisayarı yanımda götüreceğim. Kompakt ve güçlü bir bilgisayar arıyorum.

Oynadığım oyunlara gelirsek Football Manager en uzun süre oynadığım oyun. Football Manager özellikle işlemci performansı gerektiren bir oyun olduğu için benchmark testlerinde i9 işlemcilerin hemen altında M1 işlemciler bulunuyordu. GTA V ve FIFA da oynamaktayım ancak hem GTA V, Xbox Series X ve PS5'e özel bir sürüm ile çıkacak hem de FIFA yeni oyunundaki yeni teknolojileri PC platformuna sunmayacak. Bu nedenle MacBook Air alıp Football Manager oynamayı ve diğer oyunları Xbox üzerinden oynamayı mantıklı buluyorum.

Sizce Windows işletim sistemine sahip daha güçlü bir bilgisayar bulabilir miyim?

15.000 TL bütçe ile hem mba hem xsx almak mı daha makul yoksa 13.3-14 inç aralığında Windows kuracağım bir oyun bilgisayarı almak mı daha makul?

Yakında Bootcamp desteği gelirse oyun oynamak çok daha kolaylaşacak. Bootcamp ekim ayında bekleniyor. Direkt Windows 11 ile birlikte gelebilir diyorlar. Şu anlık parallels veya crossover ile oynanabiliyor.

Oyun oynayacaksanız oyuna uygun bir bilgisayar almanız daha iyi olacaktır.
14" gayet küçük güzel bir bilgisayar. Bunu öneririm.
Bütçem 13.000 civarında. Ayrıca bu işlemci sanırım M1'e göre daha zayıf FM üzerinde. GTA ve FIFAyı bulut oyunculuk ile oynayabileceğim bir platform biliyor musunuz?

Yakında Bootcamp desteği gelirse oyun oynamak çok daha kolaylaşacak. Bootcamp ekim ayında bekleniyor. Direkt Windows 11 ile birlikte gelebilir diyorlar. Şu anlık parallels veya crossover ile oynanabiliyor.

Bootcamp desteğinin geleceğini sanmıyorum. Apple tamamen Microsoft'a bağlı dedi ve Microsoft bu işe hiç sıcak bakmıyor. Kendi Surface laptoplarını nasıl satacak eğer buna izin verirse?

Bütçem 13.000 civarında. Ayrıca bu işlemci sanırım M1'e göre daha zayıf FM üzerinde. GTA V'e FIFA'yı bulut oyunculuk ile oynayabileceğim bir platform biliyor musunuz?

O tür bir Windows bilgisayar alırsanız birçok şeyi kaybedersiniz. MacBook'un pil optimizasyonu inanılmaz iyi. Ekran, klavye, ses, trackpad gibi özelliklerde aynı şekilde. Size tavsiyem 13" MacBook Pro almanız.

Önerdiğim bilgisayar;
Bootcamp desteğinin geleceğini sanmıyorum. Apple tamamen Microsoft'a bağlı dedi ve Microsoft bu işe hiç sıcak bakmıyor. Kendi Surface laptoplarını nasıl satacak eğer buna izin verirse?

İzin olayı öyle bir olay değil. Yapması gereken tek şey ARM sürümü olan bir Windows sürümü çıkarmak.

Geri
Yukarı