İngilizce mi Almanca mı?

KajiroAli

Picopat
Arkadaşlar Almanca kulağıma çok hoş gelen bir dil ve Almanca öğrenmeye ingilizceden daha fazla hevesim var sizce hangi dil daha zordur ve Almanca öğrenmenin bana bir artısı olur mu?

Arkadaşlar Almanca kulağıma çok hoş gelen bir dil ve Almanca öğrenmeye ingilizceden daha fazla hevesim var sizce hangi dil daha zordur ve Almanca öğrenmenin bana bir artısı olur mu?
İngilizce öğrenerek dil öğrenmenin temellerini atabilirsin. Hem daha fazla konuşulan bir dil. İlerleyen dönemlerde Almanca'ya bakarsın.

İngilizceyi bir dil olarak görmemelisin hani ana dilinin yanında İngilizce bilmek zorunda olduğun bir dil çünkü. Evrensel bir dil olduğundan istediğin her kaynağı ingilizcede bulabilirsin o yüzden ilk önce ingilizceye ağırlık ver sonra istediğin dile geçersin.

Almanca'ya hevesliysen devam et, ders almaya başla.
İngilizceyi daha sonra halledersin, belki gerek bile duymazsın takılma.

İngilizce Almanca'dan türeme bir ders, İngilizcesi iyi olan biri isen Almanca için ders almaya şimdiden başla.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce Almanca'dan türeme bir ders, İngilizcesi iyi olan biri isen Almanca için ders almaya şimdiden başla.

İngilizce Almanca'dan türese de Almanca çok karmaşıklaşabiliyor. Hele devriklere ve artikellere girince insan canından beziyor. Tense açısından ise nasıl oluyorsa Almanca daha kolay bir dil.

Şahsen İngilizce ağırlıklı olarak yanına Almanca konulabilir diye düşünüyorum.

Dostum öncelikle kulağa güzel geliyor diye, ya da hoşuna gidiyor diye bir dil öğrenilmez. Senin için büyük zaman kaybı olur. Almanca öğrenmek için vereceğin zamanı bir işte uzmanlaşarak harcaman çok daha yararına olur. Ya da en kötü hobilerine vakit ayırırsın. Eğer ben Almanya'da yaşamayı düşünüyorum, ya da yaptığım meslek Almanca'ya ihtiyaç duyuyor diyorsan o başka. Onun dışında dil öğrenmek gerçekten boş iş. İngilizce'yi bundan ayrı tutuyorum. Çünkü Dünya dili. Bir konu hakkında araştırma yapacaksan İngilizce bilmen sana inanılmaz bir alan genişliği sağlıyor. Yurt dışına çıktığında ise İngilizce biliyorsan rahatsın, istediğin ülkeye git İngilizce sayesinde illaki birileriyle iletişime geçebilirsin. Eğer bir kişi dil öğrenmek istiyorsa ilk durağı İngilizce olmalı. Onun dışında yukarıda saydığım kriterleri karşılamıyorsan başka dil öğrenmene gerek yok.

Son düzenleme:
Almanca açık ara daha zordur ve İngilizce ise sadece daha önemli değil, direkt şarttır.

Yeni konular

Geri
Yukarı