Çözüldü Ford Kuga 2021'de hangi şanzıman var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Powershift şanzıman.

Çift kavrama.
Yanlış. Kuga'nın mevcut 8 ileri otomatik şanzımanı Ford 8F40 kod adlı tork konvertörlü bir şanzıman. Kodda bulunan 8, şanzımanın 8 dişliye sahip olduğunu; F takısı Ford'a ait olduğunu, 40 takısı ise şanzımanın 400NM torka kadar olan modellerde kullanıldığını belirtiyor. Aynı şanzımanın 8F35, 6F24 gibi farklı varyasyonları da mevcut.

Ayrıca Wikipedia sitesine girerseniz 1.5L EcoBlue ile gelen şanzımanın 8F40 olduğunu da görebilirsiniz.

1633444350496.png

Ayrıca Ford'un çift kavramalı Powershift şanzımanları x DCT yyy şeklinde kodlanıyor. Örnek: 6DCT250, bu şanzımanın 6 dişliye, DCT (Dual Clutch) yani çift kavrama olduğuna ve 250 NM torka kadar olan modellerde kullanıldığını belirtiyor.
Powershift şanzıman.

Çift kavrama.
Teşekkürler.

Arkadaşın da dediği gibi çift kavrama şanzıman var alacaksanız önermem bu arada o aracı daha iyi alternatifleri var.
Tasarımını çok beğendim. Bu ara sokakta çok görüyorum. Otopark'ın incelemesini falan izledim de o zamandan bu zamana fiyatı aşırı artmış. Şimdilik hayal.

Çift kavramaya genel olarak soğuk bakılıyor. VW grubundakiler kadar sorunlu mudur Powershift'ler?

Powershift şanzıman.

Çift kavrama.
Yanlış. Kuga'nın mevcut 8 ileri otomatik şanzımanı Ford 8F40 kod adlı tork konvertörlü bir şanzıman. Kodda bulunan 8, şanzımanın 8 dişliye sahip olduğunu; F takısı Ford'a ait olduğunu, 40 takısı ise şanzımanın 400NM torka kadar olan modellerde kullanıldığını belirtiyor. Aynı şanzımanın 8F35, 6F24 gibi farklı varyasyonları da mevcut.

Ayrıca Wikipedia sitesine girerseniz 1.5L EcoBlue ile gelen şanzımanın 8F40 olduğunu da görebilirsiniz.

1633444350496.png

Ayrıca Ford'un çift kavramalı Powershift şanzımanları x DCT yyy şeklinde kodlanıyor. Örnek: 6DCT250, bu şanzımanın 6 dişliye, DCT (Dual Clutch) yani çift kavrama olduğuna ve 250 NM torka kadar olan modellerde kullanıldığını belirtiyor.

Çözüm
Teşekkürler.

Tasarımını çok beğendim. Bu ara sokakta çok görüyorum. Otopark'ın incelemesini falan izledim de o zamandan bu zamana fiyatı aşırı artmış. Şimdilik hayal.

Çift kavramaya genel olarak soğuk bakılıyor. VW grubundakiler kadar sorunlu mudur Powershift'ler?
Arabanın tasarımı biraz Porsche andırıyor baya güzel tasarımı.

Teşekkürler.

Çift kavramaya genel olarak soğuk bakılıyor. Vw grubundakiler kadar sorunlu mudur Powershift'ler?

Tasarım olarak şık bir araç fakat donanım olarak eksikleri var yalıtımı iyi değil işçilik vasat. Alma düşünceniz var mı bilmiyorum ama tucson veya 3008 varken yüzüne bakmam.

powershift şanzıman

Eki Görüntüle 1181224

Ben buradan baktım. Galiba eski bir yazı.

Evet, eski bir yazı. Zaten yazıdaki Kuga için hem eski Kuga'nın resmi kullanılmış hem de 6 ileri Powershift şanzımandan bahsedilmiş. Konuda ise sorulan şanzıman 8 ileri otomatik şanzıman. İkisi aynı şanzıman değil yani. ;)

Ek olarak, hangi Kuga 117.000 TL'ye satılıyor, bulursan bizde alalım. :)

1633447605077.png

Yeni konular

Geri
Yukarı