C# Form entity Framework nasıl kurulur?

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Entity Framework'ü kurdum fakat dbcontext kısmında hata alıyorum. Kendim el ile using System. Data. Entity; yazdığımda ise using yönergesi gerekli değildir hatası alıyorum. Nuget yöneticisinden baktığımda ise entity Framework zaten yüklü görünüyor.

Kod:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Threading.Tasks;
using System.Text;
using System.Data.Entity;
namespace ClassLibrary1.
{
 public class DataContext : DbContext.
 {
 public DataContext() : base ("Kullanici")
 {
 if (!Database.Exists("Kullanici"))
 Database.Setınitializer(new DropCreateDatabaseAlways<DataContext>());
 }
 }
}

Gerekli değildir diye hata vermez uyarı verir. Dbcontext'in sonunda niye '.' var? Dbcontext'in üzerine gelip CTRL + . Yaparak gerekli kütüphaneyi ekleme seçeneği çıkması lazım. Bu şekilde gerekli kütüphaneyi ekleyebilirsiniz.

Gerekli değildir diye hata vermez uyarı verir. Dbcontext'in sonunda niye '.' var? Dbcontext'in üzerine gelip CTRL +. Yaparak gerekli kütüphaneyi ekleme seçeneği çıkması lazım. Bu şekilde gerekli kütüphaneyi ekleyebilirsiniz.

Yalnızca class ekleme seçenekleri geliyor. Örneğin şu an bir videodaki elemanı takip ediyorum. Onda da hata verdi fakat CTRL +. Yaptığında using System. Data. Entity; ekleme seçeneği geldi. Acaba ben bu Framework'ü kurulumda mı bir hata yaptım dedim fakat silip tekrar yüklediğimde yine bir sıkıntı çıkmadı.

Yalnızca class ekleme seçenekleri geliyor. Örneğin şu an bir videodaki elemanı takip ediyorum. Onda da hata verdi fakat CTRL +. Yaptığında using System. Data. Entity; ekleme seçeneği geldi. Acaba ben bu Framework'ü kurulumda mı bir hata yaptım dedim fakat silip tekrar yüklediğimde yine bir sıkıntı çıkmadı.
Wİndows Form'u Dot Net Core sürümü ile mi Dot Net Framework sürümü ile oluşturdunuz? Birde çıkan hatayı SS olarak atar mısınız?

Windows Form'u dot net Core sürümü ile mi dot .NET Framework sürümü ile oluşturdunuz? Bir de çıkan hatayı SS olarak atar mısınız?

Hatanın üzerine gelip SS aldığımda uyarı gidiyor. "dbcontext türü veya alan adı bulunamadı( bir using yönergeniz ya da derleme başvurunuz mu eksik?)".

Yeni konular

Geri
Yukarı