Forma veri gönderip CAPTCHA nasıl atlanır?

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
@RaSGooL hocam el atarsanız çok mutlu olurum.

Bir çeşit otomasyon projesi yapmak istiyorum. Login credsler mevcut. Kullanıcı_adi ve kullanici_sifre input olarak HTML icinde açılmış. Ben buraya Python ile verileri gönderip, ardından belli linklere götürüp, oradan bazı butonlara tıklatmak istiyorum en basit haliyle ancak projeyi bir türlü tamamlayamadım. Hiçbir sekilde login olmasını sağlayamıyorum.

CAPTCHA'nın amacı o zaten. Robotların erişmesini istemedikleri yerler için var.

Sitelerde robots.txt diye bir şey olur. Nerelere erişmeye çalışmaması gerektiğini anlatır bu. Botların bu kısımlara girmemesi gerekir. Bir diğer mevzu, CAPTCHA'nın tam ve tek amacı arka arkaya yapılan sorguları ve insan olmayan sorguları kısıtlamak. Genelde sitenin kullanım şartlarını ihlal edersin bunu atlatmaya çalıştığında.

CAPTCHA'nın amacı o zaten. Robotların erişmesini istemedikleri yerler için var.

Sitelerde robots.txt diye bir şey olur. Nerelere erişmeye çalışmaması gerektiğini anlatır bu. Botların bu kısımlara girmemesi gerekir. Bir diğer mevzu, CAPTCHA'nın tam ve tek amacı arka arkaya yapılan sorguları ve insan olmayan sorguları kısıtlamak. Genelde sitenin kullanım şartlarını ihlal edersin bunu atlatmaya çalıştığında.
Temin edebilirim legal bir şey olduğuna ama burada bahsetmek istemiyorum. Hatta yapabilirsem çok fazla arkadaşım minnettar olacak. Bununla ilgili ücretli API’lar var gerekirse Captcha’yı elle de doldurabilirim pek önemli değil ancak atlayabilirsem iyi olur.

Login bilgilerini POST isteği ile gönderiyorum ama nedense Login olamıyorum.

Temin edebilirim legal bir şey olduğuna ama burada bahsetmek istemiyorum. Hatta yapabilirsem çok fazla arkadaşım minnettar olacak. Bununla ilgili ücretli API’lar var gerekirse Captcha’yı elle de doldurabilirim pek önemli değil ancak atlayabilirsem iyi olur.

Login bilgilerini POST isteği ile gönderiyorum ama nedense Login olamıyorum.
CAPTCHA key gönderir POST'ta, gönderilen key eşleşiyorsa giriş yapar. O yüzden olmuyor. Statik key göndermiyorsa, CAPTCHA'yı atlatman zor. İllegal olduğuna da eminim. Sonuçta sitenin güvenlik önlemlerinden biri o. Robotları girişten uzak tutmak. Site API sunuyorsa, onu kullan.

Hangi CAPTCHA sürümü var sitede?

Tıkla onayla mı? Tıkla resim seç mi? Yoksa arka planda çalışan mı?
Tıkla resim seç.

CAPTCHA key gönderir POST'ta, gönderilen key eşleşiyorsa giriş yapar. O yüzden olmuyor. Statik key göndermiyorsa, CAPTCHA'yı atlatman zor. İllegal olduğuna da eminim. Sonuçta sitenin güvenlik önlemlerinden biri o. Robotları girişten uzak tutmak. Site API sunuyorsa, onu kullan.
Hocam ders seçimi zor oluyor bizde ders seçimi için otomasyon projesi yapmaya çalışıyoruz. İllegalse de umurumda değil açıkçası saçma sapan seçmelileri almaktan sıkıldık. Niyetim kötü değil. Bir sürü kişi dersleri böyle yazılımla alıyor zaten öyle söyleyeyim. Hatta bu yazılımları yapmış satan kişiler olduğuna bile eminim.

Hocam ders seçimi zor oluyor bizde ders seçimi için otomasyon projesi yapmaya çalışıyoruz. İllegalse de umurumda değil açıkçası saçma sapan seçmelileri almaktan sıkıldık. Niyetim kötü değil.
Okuldan API istesene. Öğrencisi olarak geliştirme yapmak istemene negatif bakacaklarını sanmıyorum. Okuldan okula değişir gerçi.

Tıkla resim seç.

Bu CAPTCHA'larda sesli çözme oluyor. Bu ses aracalığıyla çözen kütüphaneler var Python'da.

Yine CAPTCHA V3 için de çözüm sunduğunu iddia ediyor aynı kişi ancak bir fikrim yok. V2 sürümü 2 ay önce düzgün çalışıyordu. Example'larda Selenium ile yapılmış bir örnek mevcut.

Okuldan API istesene. Öğrencisi olarak geliştirme yapmak istemene negatif bakacaklarını sanmıyorum. Okuldan okula değişir gerçi.
Pek bilindik bi üni değil birde bu durumu arz etmenize rağmen iplemeyen kişilerin API paylaşacağına hiç inanmıyorum.

Bu CAPTCHA'larda sesli çözme oluyor. Bu ses aracalığıyla çözen kütüphaneler var Python'da.

Yine CAPTCHA V3 için de çözüm sunduğunu iddia ediyor aynı kişi ancak bir fikrim yok. V2 sürümü 2 ay önce düzgün çalışıyordu. Example'larda Selenium ile yapılmış bir örnek mevcut.

Ben Selenium’a pek bulaşmak istemedim çünkü sunucularda çalıştırmak çok zor oluyor galiba. Pek performanslı da olmuyor her sitede headless desteklemiyor. Kusura bakmayın niyetim işi zorlaştırmak değil.

Ben Selenium'a pek bulaşmak istemedim çünkü sunucularda çalıştırmak çok zor oluyor galiba. Pek performanslı da olmuyor her sitede headless desteklemiyor. Kusura bakmayın niyetim işi zorlaştırmak değil.

Tıklayıp bir JS çalıştırıyorsun. Sonucunda da doğru çözersen key üretiyorsun. Headless'da zaten çözemezsin bunu çünkü JS tetiklenmiyor Headless'da diye biliyorum, CaptchaV3 olsaydı neyse.

Her denemenizde CAPTCHA çıkıyor mu? Yoksa belirli bir denemeden sonra mı CAPTCHA istiyor?

Geri
Yukarı