Format atarken ''BIOS/LEGACY BOOT OF UEFI-ONLY MEDIA''

forv

Femtopat
Daha fazla  
Anakartım ASUS Prime H310M-R r2.0. Bildiğim ve kutusunda okuduğum kadarıyla UEFI destekliyor ancak bir türlü UEFI kurulum yapamıyorum.

Windows'un kendi sitesinden indirdiğim ISO'yu Rufus ile USB belleğime GPT biçiminde yazıyorum, bilgisayarımı yeniden başlatıp Boot menüsünden USB belleğimi seçtiğimde aşağıdaki hatayı veriyor. BIOS'u çok kurcaladım. CSM kapıyorum, Security Boot kapıyorum olmuyor. CSM'i only UEFI yapıyorum, olmuyor. Eski bilgisayarımda Boot kısmında UEFI-Legacy arasında direkt geçiş yapılıyordu, bunda onu bulamadım. ISO'yu MBR olarak yazdığımda hiçbir sorun olmuyor format işlemi başlıyor. Anladığım kadarıyla BIOS ayarlarını yanlış yapıyorum. Technopat'ın neredeyse tüm videolarını izledim ve videodaki ayarları denedim ama bir sonuç alamadım.

primary-share.png

Anakartım ASUS Prime H310M-R r2.0. bildiğim ve kutusunda okuduğum kadarıyla UEFI destekliyor ancak bir türlü UEFI kurulum yapamıyorum.

Windows'un kendi sitesinden indirdiğim ISO'yu Rufus ile USB belleğime GPT biçiminde yazıyorum, bilgisayarımı yeniden başlatıp Boot menüsünden USB belleğimi seçtiğimde aşağıdaki hatayı veriyor. BIOS'u çok kurcaladım. CSM kapıyorum, Security Boot kapıyorum olmuyor. CSM'i only UEFI yapıyorum, olmuyor. Eski bilgisayarımda Boot kısmında UEFI-legacy arasında direkt geçiş yapılıyordu, bunda onu bulamadım. ISO'yu MBR olarak yazdığımda hiçbir sorun olmuyor format işlemi başlıyor. Anladığım kadarıyla BIOS ayarlarını yanlış yapıyorum. Technopat'ın neredeyse tüm videolarını izledim ve videodaki ayarları denedim ama bir sonuç alamadım.

Eki Görüntüle 936291

Rufus'u tekrar açın bu sefer yazdırırken eski BIOS'lar için düzeltme ekle diye bir kısım var orayı işaretle BIOS MBR seç ve yazdır.

Rufus ayarlarım aşağıdaki gibi. MBR ile yazdırdığımda düzeldiğini zaten söylemiştim. Ben Windows'umu UEFI olarak kurmak istiyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    961,7 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı