Format atarken disk seçilmiyor

EmirEfeToyy

Centipat
Arkadaşlar sistemi SSD kurdu gösteriyor fakat HDD kurmuş bunu düzeltemez miyim? Windows 10 tekrar kurmak istediğimde disk seçtirmiyor. Direkt kuruluma başlıyor.

1616778144377.png

1616778148916.png

Disk seçtirmeden kuruluma başlayamaz. Sanırım en baştaki kurulum için hazırlanma kısmında korkmuş olabilirsiniz. Merak etmeyin ve sabredin. İlerisinde mutlaka soruyor.

Hiçbir şey anlamadım. Biraz açık yaz.

Tamam, şöyle anlatayım normalde HDD'de kuruluydu Windows SSD aldığım için ona kurulum yapmak istedim ISO dosyasını yükledim ve kuruluma başladım disk seçme yerini bekledim fakat gelmedi format atıldıktan sonra böyle oldu 2 diskte biçimlenmiyor bir şey yapamıyorum 2sindede Windows var gibi gözüküyor.

Tamam, şöyle anlatayım normalde HDD'de kuruluydu Windows SSD aldığım için ona kurulum yapmak istedim ISO dosyasını yükledim ve kuruluma başladım disk seçme yerini bekledim fakat gelmedi format atıldıktan sonra böyle oldu 2 diskte biçimlenmiyor bir şey yapamıyorum 2sindede Windows var gibi gözüküyor.
Peki. Madem disk seçme ekranı gelmiyor o zaman düzgün bir .iso dosyası edinelim sonrasında kuruluma geçersin. Bu aracı indir ve aracı kullanarak Windows iso dosyasını bilgisayarına indir. Sonra Rufus ile USB'ye yazdırıp tekrar kuruluma geçip dene.

Peki. Madem disk seçme ekranı gelmiyor o zaman düzgün bir. ISO dosyası edinelim sonrasında kuruluma geçersin. Bu aracı indir ve aracı kullanarak Windows ISO dosyasını bilgisayarına indir. Sonra Rufus ile USB'ye yazdırıp tekrar kuruluma geçip dene.

Formatladığımdada bu ISO dosyası ile formatlamıştım ya bende sorun var ya da ISO dosyası bozuk :/

Formatladığımdada bu ISO dosyası ile formatlamıştım ya bende sorun var ya da ISO dosyası bozuk :/
ISO bozuk olsa kuruluma geçemezsin zaten. Ama nerden baksan her ay format atarım ve tonlarca cihaza format atmışlığım var. Hiçbirinde disk seçim ekranının gelmediğini görmedim.

Geri
Yukarı