Format atarken first Boot hatası

FahrettinToykan

Yoctopat
Windows kurulu olan bilgisayarıma format atmaya çalışırken yüklemeleri yaptıktan sonra yeniden başlatırken bilgisayarım sürekli açılıp kapanıyor ve döngüye giriyor. Daha sonra elle kapatınca geri açtığım zaman Windows bilgisayarınız kurtarılmaya çalışıyor deyip eski Windows sürümüne atıyor. Aynı şekilde herhangi Windows güncelleme yaptığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. Format atmaya çalıştıktan sonra bilgisayarımı açtığım zaman first Boot uyarısı ile karşılaştım.

Bir başka sorun ise bazen bilgisayarım açılırken mavi ekran veriyor ve BIOS'a girip kendim Windows kurulu olan sekmeyi seçmem gerekiyor. (F8'den kurulu olan sekmeyi seçiyorum). Bu konuda yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Eray Türkay

Hectopat
Makaleler
13
Windows kurulu olan bilgisayarıma format atmaya çalışırken yüklemeleri yaptıktan sonra yeniden başlatırken bilgisayarım sürekli açılıp kapanıyor ve döngüye giriyor. Daha sonra elle kapatınca geri açtığım zaman Windows bilgisayarınız kurtarılmaya çalışıyor deyip eski Windows sürümüne atıyor. Aynı şekilde herhangi Windows güncelleme yaptığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. Format atmaya çalıştıktan sonra bilgisayarımı açtığım zaman first Boot uyarısı ile karşılaştım.

Bir başka sorun ise bazen bilgisayarım açılırken mavi ekran veriyor ve BIOS'a girip kendim Windows kurulu olan sekmeyi seçmem gerekiyor. (F8'den kurulu olan sekmeyi seçiyorum). Bu konuda yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Donanım nedir?

HaWlI KuLlANIcI

Centipat

Hocam tam yeniden başlattığı anda flashı çekmelisiniz ben öyle yapıyorum genel bir sorun bu.

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Her yerdeyim hocam ben inkar etmeyin lütfen

Endless Kaan

Hectopat
Makaleler
3
Yer
C:\Windows
KS
F

FahrettinToykan

Yoctopat
Hocam tam yeniden başlattığı anda flashı çekmelisiniz ben öyle yapıyorum genel bir sorun bu.
Flash formatı değil normal windows'un sitesinden kurulum yapmaya çalıştım ayrıca sadece format atarken değil genel olarak yaşadığım bir sıkıntı bu güncellemeye çalıştığımda da bilgisayar yeniden başlatıldığı zaman ekrana bir şey gelemeden sürekli açılıp kapanıyor.

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Her yerdeyim hocam ben inkar etmeyin lütfen
Flash formatı değil normal Windows'un sitesinden kurulum yapmaya çalıştım ayrıca sadece format atarken değil genel olarak yaşadığım bir sıkıntı bu güncellemeye çalıştığımda da bilgisayar yeniden başlatıldığı zaman ekrana bir şey gelemeden sürekli açılıp kapanıyor.

Hocam BIOS'a girip Secure Boot açıksa kapatıp tekrar deneyebilir misiniz?

Yukarı