Format atarken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Tuna0zkan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı formatlarken mavi ekran sorunu yaşıyorum. Mavi ekranın karşıma geldiği kısım format attıktan hemen sonra yaşadığım yeri seçerken mavi ekran hatası veriyor. Format atma nedenimde her gün mavi ekran vermesiydi. Açılmayacak seviyede mavi ekran vermiyordu fakat yine de rahatsız ediyordu. Sorun ne olabilir?

Çözmek için yaptıklarım:
BIOS güncellemesi(zaten günceldi.)
2 bellekten sırasıyla birini söküp test ettim. (Sonuç aynı ayrıca Memtest sonuçları da temiz.)
Farklı bir flash bellekle format attım.
Başka disk üzerinden format attım.(Sonuç yine aynı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaları paylaşmanın bir yolunu bulabilir misiniz?

Dediğim gibi bilgisayar açılırken mavi ekran veriyor maalesef mümkün değil.

Format atarken minidump oluşmaz. O anda sistem USB'den boot ediliyor çünkü. Bilgin olsun. :)

Güvenli modda bile açılmazsa mavi ekranın fotoğrafını atın.

Mavi ekranın fotoğrafı da bir şey belirlemez diye düşünüyorum. :)

Konu sahibine tavsiyem farklı bir ISO ile denesin. Yine olmazsa farklı bir USB bellek ve farklı USB portuyla denenebilir. Yine olmazsa sisteme takılı depolama birimini değiştirebilir. (SATA kablolarının kontrol edildiğini varsayıyorum.)

Format atarken minidump oluşmaz. O anda sistem USB'den boot ediliyor çünkü. Bilgin olsun. :)

Mavi ekranın fotoğrafı da bir şey belirlemez diye düşünüyorum. :)

Konu sahibine tavsiyem farklı bir ISO ile denesin. Yine olmazsa farklı bir USB bellek ve farklı USB portuyla denenebilir. Yine olmazsa sisteme takılı depolama birimini değiştirebilir. (SATA kablolarının kontrol edildiğini varsayıyorum.)
Pardon ben direk format attığını görmemişim normal açılışta mavi ekran veriyor zannettim.

Geri
Yukarı