Format atarken "press any key to boot from USB." hatası

jeis0

Decapat
Merhabalar, arkadaşımın eski Lenovo BIOS'lu PC'sine USB flash bellek ile Windows 10 format atacaktım. Rufus üzerinden ISO dosyasını flash belleğime MBR olarak yazdırdım ve bilgisayarın kasasına taktım. Bilgisayar açılırken F10'a sürekli basarak disk seçim ekranına geldim ve oradan USB belleğimi seçerek devam ettim. Daha sonrasında "press any key to boot from USB..." hatasını aldım. Enter tuşuna bastım daha sonra bilgisayar yeniden başlatıldı ve sürekli döngüye girdi. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• bıos1.jpg
    bıos1.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 161
Merhaba;

Bu bir hata değil, USB'den boot etmek için herhangi bir tuşa basmanızı istiyor, bu ekrandayken(bu ekran geçmeden) klavyeden herhangi bir tuşa basmanız durumunda sistem USB'den boot edilecek ve kurulum/format ekranı gelecektir.

Merhaba;

Bu bir hata değil, USB'den boot etmek için herhangi bir tuşa basmanızı istiyor, bu ekrandayken(bu ekran geçmeden) klavyeden herhangi bir tuşa basmanız durumunda sistem USB'den boot edilecek ve kurulum/format ekranı gelecektir.

Enter tuşuna bastım daha sonra bilgisayar yeniden başlatıldı ve sürekli döngüye girdi.

Geri
Yukarı