Format atarken SSD gözükmüyor

dogan636

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Dünden beri bir sorunum var bir türlü çözemedim. Bilgisayarım gayet düzgün bir şekilde hiçbir sıkıntısı olmadan çalışıyor ve tüm oyunları açıyordu. Geçen günlerde Diablo 4 indirdim ve oyunda bazen ışınlanırken veya oyuna girerken bilgisayarda donma problemi oldu ve her donuşunda mavi ekran verip kendini yeniden başlattı. Sonrasında bilgisayar açılırken BIOS ekranında kaldı ben de kasanın tuşuna basıp kapattım açtım ve normal bir şekilde açıldı. Tekrar oyuna girdim oynarken yine bir yere ışınlanırken bilgisayar dondu ve ben mavi ekran vermesini beklemeden kasanın restart tuşundan resetledim. Sonrasında açılırken siyah bir ekranda uyarı yazdı boot edilecek cihaz takıp yeniden başlatın gibisinden. Tekrar restart attım ama yine aynı. Ben de format atmayı düşündüm fakat şimdi de format esnasında SSD gözükmüyor. BIOS'a giriyorum SSD orada bir gözüküyor bir gözükmüyor. Yani gözükmediği zaman kasanın tuşundan kapatıp açıyorum kasayı BIOS'a giriyorum bu sefer gözükür hale geliyor. Format esnasında CMD'den diskpartta da gözükmüyor SSD. Kasaya başka bir SSD taktım sorunsuz çalıştı kasada bir problem yok sanırım. Benim SSD'yi de başka bir kasaya taktım yine yukarıda yazdığım siyah ekranda boot edilecek cihaz takıp restart atın gibisinden bir uyarı vardı. Sorun SSD de gibi ama nasıl çözerim bilemedim yardımcı olursanız sevinirim. BIOS sürümüm en güncel sürüm.

Sitem özellikleri:

AMD Ryzen 5 5600.
ASUS b 450mk II.
Adata Legend 850 1TB.
RTX 4060 Ti.
XPG sprecrix D41 16 GB 3600MHz CL18 (X2)

Yeni konular

Geri
Yukarı