Format atarken sürücü yükle hatası

Ertugrul#

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 yüklerken bilgisayar diskleri görmemeye başladı. Sürücü yükle diyor kurulumda, daha ileri gidemiyorum. Biraz araştırdım Technopat'taki diğer konulardan, ama oradakiler sorunu çözüme kavuşturmadı. USB 2.0 denedim.

Son düzenleme:
Yanlış tahmin etmiyorsam diskiniz ikiye bölünmüş ve birine atmak istiyorsunuz.
Sorununuz da muhtemelen HDD ya da SSD artık ne kullanıyorsanız muhtemelen MBR olarak biçimlendirmiş. Sizin elinizde bulunan usb GPT olmalı, çözüm olarak tüm diski silin en başta tekrar ayırın sorun ortadan kalkacaktır ama yedek almayı unutmayın.

2 diskin var biri hdd biri ssd ikiside mbrdi. Gptye çevirdim diskpart ile daha sonra sürücü yükle demeye başladı forumda usb 3.0 portundan çıkarın 2.0 takın deniyordu onuda denedim olmadı.

Eğer yedek alacağınız bir şey yoksa Win10 yüklemek istediğiniz diski tüm bölümleri ile silip yeniden alan oluşturarak dener misiniz?

Diski görmüyor malesef önceden disk seçtiğimiz alana gelebiliyorum şuan sürücü yükle diyor sadece daha ileriye gidemiyorum. Komut istemi ile nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz?
Chipset driver denediğim ama yanlışını indirdim sanırım kabul etmedi diskleri tekrar mbr yapıp mbr olarak denesem düzelir mi acaba

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı