Format atarken Windows gider mi?

Trxyo

Hectopat
Daha fazla  
PC çok yavaşladı ve format atmak istiyorum ama Windows'um çakma ve herhangi bir CD'si falan yok elimde. Eğer format atarsam benden herhangi bir şey ister mi Windows ile ilgili ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CD/USB olmadan format atmak istiyorsanız "Sıfırlama" seçeneğini kullanabilirsiniz. Sıfırlama'da Windows gitmez. Format'ta Windows dahil herşeyi silip tekrar Windows kurarsınız. (Sıfırlama seçeneği uzun sürebilir ve tavsiye edilmez.)

Korsan Technopat Sosyal'de çok sevilmez, ilk önce onu söyleyelim. İkinci olarak format atarken bir key ister. Orada keyiniz yoksa bir şey girmeden devam ederseniz Windows'u keysiz kullanırsınız ancak tabii ki full sürüm olmaz. Ondan sonra çakma kullanıp kullanmamak sizin kararınıza kalmış.

Windows 10'da eğer lisansı kod olarak girdiyseniz anakarta yazılir ve lisans silinmez ama çakma derken eğer korsanı kastettiyseniz korsanlar silinir ancak lisanssız windows 10 da kullanılabiliyor bir tek sağ tarafta sinir bozucu watermark "Windows'u etkinleştirin" ve sınırlı kişiselleştirme seçenekleri olur ama işletim sistemini kullanbilirsiniz.

PC çok yavaşladı ve format atmak istiyorum ama Windows'um çakma ve herhangi bir CD'si falan yok elimde. Eğer format atarsam benden herhangi bir şey ister mi Windows ile ilgili ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam soruyu anlamadım ama sizden herhangi bir CD falan istemez.
Sadece ürün kodu ister ama onu geçip daha sonra girebilirsiniz.

Diskinizi ikiye bölün,böldüğünüz diğer kısma önemli dosyalarınızı atın.
Sonra format esnasında Windows'un olduğu kısımı tamamen silin. Tekrar bölüm oluşturun ve Windows'u oraya kurun.

Format zaten yeni işletim sistemi kurmak demektir. Windows'u etkinleştirmeden kullanırsanız çok bir şey olacağını düşünmüyorum. Sadece sağ alt tarafta Windows'u etkinleştir yazısı çıkıyor. Fakat illaki ki ben etkinleştireceğim diyorsanız satın almanızı tavsiye ederim. Satın alacak paranız yoksa ise KMSpico adlı bir uygulama var. Ne kadar güvenli bilmiyorum ama arkadaşım kullanıyordu bir şey olmadı. Son bir tavsiye format atmadan önemli dosyaların yedeğini alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı