Format atarken "yeni bölüm oluşturulamadı. [Hata: 0x975dc110]." hatası

Burhan5859

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Apacer 240GB Panther As340 550-520mb-s SATA 3 Ssd
SATA SSD'ye Windows 10 kurmaya çalışırken disk bölümleme ekranında "yeni" dedikten sonra başlıkta yazan hatayı alıyorum. Daha sonra ileri dediğimde ise "Windows seçtiğiniz konuma yüklenemedi. L ütfen medya sürücünüzü denetleyin. Oluşan durumla ilgili daha fazla bilgi: 0x80300024." hatası veriyor.
İnternette araştırdığımda, komut istemi üzerinden diskin GPT/MBR durumu "convert" komutu ile değiştirmem gerektiği gördüm, bunu yaptığımda " diskpart has encountered an error: Bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi. See the System Event log for more information." hatası alıyorum.
Format USB'sini hem GPT hem MBR olarak ayrı ayrı denedim ama sorun değişmedi. Yardımcı olabilecek olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan AHCI modunu aç hata tekrar ederse Hiren's Boot CD'yi USB'ye yazıp bununla PC'yi açarak bölümleme yapıp NTFS olarak biçimle.

AHCI mod zaten acıkmış. İkinci kısmı da biraz açıklama imkanın var mı acaba? USB de zaten Windows kurulunu, o kısmı tam anlamadım.

@start_system

Hiren's Boot CD ISO'sunu indirip Rufus ile Windows ISO'su yazar gibi USB'ye yaz (USB'deki veriler silinir). Hirens ile PC'yi formata başlar gibi başlatıp bölümleme ve biçimlendirme yap. Ardından Windows'u oluşturduğun bölüme kur.

Diski formatlamak için daha eski bir Windows sürümü ile disk biçimlendirme - bölümleme alanına kadar gelin (mesela Windows 7 format DVD'si ile ). Diski biçimlendirip bölümledikten sonra format aygıtını çıkarıp Windows 10 ile format atmayı dene. Eğer Windows 7 de de aynı sorunu alırsan SSD bozulmuş demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı