Format atarsam FPS yükselir mi?

Sisteminizi, oynadığınız oyunlar ve oynadığınız grafik ayarlarını biz mi tahmin edelim? Ya da sıcaklıkları?
Bu kadar sert çıkışmanıza anlam veremedim.

-Ekran Kartı : Intel HD Graphics 3000
-İşlemci : Intel Core İ3 2350M
-HDD: 250 GB Toshiba
-RAM : 4 GB

eskiden lol'de 50-60 fps değerleri alırken şu anda 35i zor görüyorum.
En son ne zaman format attın?
Gerekli driverleri kendin kurman daha iyi 3. program ile kurmaya sıcak bakmıyorum.
Hocam toshiba marka laptobum var. Toshibanın driver sitesinde benim laptopumun tam markasını yazdığımda en fazla windows 8 driver'ları gösteriyor. Ben windows 10 kullanıyorum.

-Ekran Kartı: Intel HD Graphics 3000
-İşlemci: Intel Core i3 2350M
-RAM: 4 GB

Eskiden LoL'de 50-60 FPS değerleri alırken şu anda 35I zor görüyorum.

Windows'a ve LoL'e gelen güncellemeleri düşünürsek normal. Aynı şeyi bende yaşadığım için söylüyorum. Temiz bir kurulumu öneririm açıkçası.

-Ekran kartı: Intel HD Graphics 3000.
-Işlemci: Intel Core i3 2350M.
-HDD: 250 GB Toshiba.
-RAM: 4 GB.

Hocam Toshiba marka laptopum var. Toshiba'nın driver sitesinde benim laptopumun tam markasını yazdığımda en fazla Windows 8 Driver'ları gösteriyor. Ben Windows 10 kullanıyorum.

MSI Afterburner ile sıcaklıklara bakar mısınız oyunda? Termal macun yenilemek gerekebilir. Virüs bulaşmış da olabilir. Kaspersky ile tarama yapın.
Ve @sandor'in de dediği gibi temiz kurulum yani format işe yarayabilir.

-Ekran Kartı: Intel HD Graphics 3000
-İşlemci: Intel Core i3 2350M
-RAM: 4 GB

Hocam Toshiba marka laptopum var. Toshiba'nın driver sitesinde benim laptopumun tam markasını yazdığımda en fazla Windows 8 Driver'ları gösteriyor. Ben Windows 10 kullanıyorum.

O zaman iç donanımların üreticisinin sitesinde ki driver indirme sayfasına bakmalısın.
Intel Intel® Driver & Support Assistant
AMD https://www.amd.com/en/support
NVIDIA Sürücüleri Yükle | NVIDIA
Gibi.

MSI Afterburner ile sıcaklıklara bakar mısınız oyunda? Termal macun yenilemek gerekebilir. Virüs bulaşmış da olabilir. Kaspersky ile tarama yapın.
Ve @sandor'in de dediği gibi temiz kurulum yani format işe yarayabilir.
Benim işlemcimde sorun var. %100 kullanımda lol'de iken aniden 0.78 gHZ'ye düşürüyor hızını. Bu 30-40 saniyede bir oluyor. Bu sorunu işlemci kullanımı %80e çekerek çözdüm. Bunu bilgisayarcıya sorduğumda ise bana ''Bilgisayarın windows 10 ondan böyle yapıyor. Windows 8 de yapmaz'' dedi.

-Ekran kartı: Intel HD Graphics 3000.
-Işlemci: Intel Core i3 2350M.
-HDD: 250 GB Toshiba.
-RAM: 4 GB.

Kusura bakmayın. Konuda eksik bilgi verilince küste biniyorum biraz. Size özel bir şey değil yani. Beni yanlış anlamayın.

Es
Kusura bakmayın. Konuda eksik bilgi verilince küste biniyorum biraz. Size özel bir şey değil yani. Beni yanlış anlamayın.
Estağfurullah :)
Benim işlemcimde sorun var. %100 kullanımda lol'de iken aniden 0.78 gHZ'ye düşürüyor hızını. Bu 30-40 saniyede bir oluyor. Bu sorunu işlemci kullanımı %80e çekerek çözdüm. Bunu bilgisayarcıya sorduğumda ise bana ''Bilgisayarın windows 10 ondan böyle yapıyor. Windows 8 de yapmaz'' dedi.
Adam doğru söylüyor olabilir mi?

Es.

Estağfurullah :)

Adam doğru söylüyor olabilir mi?

Muhtemelen hayır. Işlemci çok eskiyse ( Windows 10 kaldıramayacak kadar) belki. Ama adam muhtemelen " SSD kastieiyordu çıkarttım." Diyen bilgisayarcılardan. Sırf böyle insanlardan nefret ettiğim için ve bilgisayar parçalarını sevdiğim için emekli olunca küçük bir bilgisayarcı açacağım. Beklerim.

Geri
Yukarı