Format Sonrası FPS Yükselir mi?

DesertPlayer

Decapat
Bilgisayarıma 1-2 güne format attıracağım çünkü oyunlarda çok FPS düşüyor. Format sonrası FPS artışı olur değil mi? Çünkü 2 yıldır format attırmıyorum, bir sürü gereksiz dosya var. Bir de termal macunu bilgisayarcıya mı yenilettireyim yoksa kendim alıp videolardan bakarak süreyim mi? Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 senedir format atmıyorsanız sistemde bir hızlanma söz konusu olur. FPS etkisi de gözlenebilir ama aşırı yükselme beklemeyin. Kasanın içini temizlemiyorsanız temizleyin. İşlemciye termal macun sıkın ve format sonrası gereksiz programlar kurmayın. Windows Updater'ın yapmadığı güncellemeleri elinizle yapın. Otomatik güncelleyici falan indirmeyin. Performansta bir artış söz konusu olacaktır.

Bilgisayarıma 1-2 güne format attıracağım çünkü oyunlarda çok FPS düşüyor. Format sonrası FPS artışı olur değil mi? Çünkü 2 yıldır format attırmıyorum, bir sürü gereksiz dosya var. Bir de termal macunu bilgisayarcıya mı yenilettireyim yoksa kendim alıp videolardan bakarak süreyim mi? Lütfen yardım edin.
Macunu kendin sürmen daha sağlıklı olur. 25 TL'ye alacağın bir macunu 3 ayda bir kullandığın sürece 1.5 yıl gideceğini düşünüyorum. Tabi bu macunu ne kadar çok sıktığına da bağlı. Ben pcyi ilk aldığımda ısısını dışarı veremediği için fps kaybı hatta oyunun içinde kapandığı için çok sinir ediyordu. 1 adet dışarıya hava verecek şekilde taktığım fan ve termal macun işimi gördü. Format yararlı olabilir yüklediğin uygulamalar bilgisayarı doldurur hatta arka planda çalışanlar bile var bu oyundaki fps miktarını etkiler. Ben format sonucu olumlu fpsler alıyodum. Tavsiye ederim. 2 yıl çok uzun bir süre.

Yapma simdi Thor 3 ayda bir mi? :)
2-3 senede bir desen anlarim ama :)
Bu hangi macunu kullandığına ve işlemciye sıktığın miktara da bağlı birşey.
3 ay çok kısa 2-3 sene de çok uzun hocam. Ortalama 6-7 ayda bir değiştirmesi hele ki yaz geldiği için en sağlıklısı olacaktır.
AMD işlemciye sahip olduğum için 3 ayda bir yenileme gereksinimi duyuyorum. Yazın zaten oda çok sıcak oluyor. Macunun erimemesi lazım en iyi şekilde soğutmak ve işlemcimi yıpratmak istemiyorum.

3 ay çok kısa 2-3 sene de çok uzun hocam. Ortalama 6-7 ayda bir değiştirmesi hele ki yaz geldiği için en sağlıklısı olacaktır.

Bu termal macun yenileme sikligi sitenin sürekli görüs ayriligi olan konusu olarak kalacak sanirim, suraya bir bakin bence :)
2012'lerde falan aldigim simdi cocuklarin odasinda olan ve zamaninda bayagi oynadigim i7 3770K ve GTX 960 sistemin termal macunu alindigindan beri hic degismedi mesela ve simdiye kadar tek bir kere bile sicaklik sorunu yasamadim. Haaaa 24 saat oyun oynayip render falan yapacagim diyorsaniz orasi ayri :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı