Format atılmalı mı?

AlexaBliss

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda açtığım "hacklenme şüphesi yaşıyorum" adlı konunun altına format at rahatlayacaksın dendi. Bugün de aynı korkuları yaşadığım için format atmaya karar verdim. En son 2021 Haziran ayında bilgisayarı bozup o mavi ekranın oradan formatlayan biri olarak nasıl yapacağımı tam bilmiyorum. Ayrıca yapmalı mıyım onu da bilmiyorum. Opera kullanırken yaşadığım ve anlam veremediğim bir trojan olayından sonra Brave'e geçtim ve olan her şey durdu. 3 gündür herhangi olağanüstü bir şey yok ama ben bunu kafaya takmış durumdayım. Normal yaşantımı etkileyen bu olay üzerine format atma kararı aldım. Steam'den oyunlarımı yedekleyeceğim, 1-2 tane bedava oyunu ( virüs olmadığına eminim) yedekleyeceğim bir de fotoğrafları yedekleyeceğim onun dışında bir şey düşünmüyorum. Aslında şu an bunları yazarken yine zaten bir şey yok neden atıyorum diyorum ama kafam çok karışık sizce format atmalı mıyım?

Bu arada az önce "Hacklenme korkusu beni bitiriyor" adlı sorumun başka bir forumda kopyalandığını gördüm.

Son düzenleme:
Hocam gereksiz programları kaldırın. Sağlam bir antivirüs indirip taratın. Sistemi kullanmaya devam edin. Formata gerek yok.

Ben olsam atardım içimin rahatlamadı en önemli şey. Düşünsene her PC'yi açtığında oyun oynadığında hack korkusu yaşıyorsun. Pek atmak istemiyorsan Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap uğraşmak istemiyorsan yani oyun yedekleme falan.

Ben olsam atardım içimin rahatlamadı en önemli şey. Düşünsene her PC'yi açtığında oyun oynadığında hack korkusu yaşıyorsun. Pek atmak istemiyorsan Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap uğraşmak istemiyorsan yani oyun yedekleme falan.
Malwarebytes ile dün tam tarama yaptım 700.00 lerde item taradı sonra çok yavaşladı tarama 1-2 saniyede 1 tarıyordu kapattım orada.

Bu arada yazdığımı kopyalayan forum konusunda endişe etmeli miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı