Format atılmasına rağmen virüs silinmiyor

harunum32

Decapat
Merhaba bilgisayarıma PUP adlı virüs bulaştı format attım silinmedi herhangi bir program indirdim de virüs olarak algılıyor ve Kaspersky kurdum devre dışı kaldı. Malwarebytes, Adwcleaner ve program var format atarken anlamsızca CMD açılıp kapanıyor. Malwarebytes ile virüs taratıp sildim ama yine tekrar aktif oluyor.

Ne yapmam gerekir üst düzey bir program satın alsam silinir mi?

PUP bir virus katerogisi. Hatta virus teknik olarak değil. PUP'un açılımı Potentially Unwanted Program(Tahminen İstemeyen Program)'dır.
NOT:Eğer ondan başka bir şey ise taramanın görüntüsünü atın.

Çok uzun yıllar önce bir türlü gitmeyen virüsten kurtulma yolumu söyleyeyim belki işe yarar. O zaman avast antivürüsü kullanmıştım bunun için. Kurulum dosyasını indirip bilgisayarı güvenli modda açtım. Güvenli modda avastı kurup tarama yaptırdım ve bu şekilde kurtuldum. Sana faydalı olur mu bilmem ama denemekten zarar gelmez

PUP demek "Potansiyel İstenmeyen Program" demektir. Güvenlik firmaları bazı programları bu şekilde nitelerler. Büyük ihtimalle kullandığınız bir programdan dolayı bu şey bulunuyor.

Hangi güvenlik yazılımını kullanıyorsunuz ve ilgili tarama sonucunun log dosyalarını paylaşır mısınız?

IMG_0040.JPG

arkadaşlar cmd komutuna getmac yazdımda 2 tane farklı mac adresi çıkıyor biri benim bilgisayar 2 cisi kim nedir acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmı

Tam mânasıyla virüs denemez ama duruma bağlı olarak zararlı veya istenmeyen program denebilir. Yukarıda da zaten yazmıştım. CMD komutlarına göre hareket etmeyin o şekilde kesin bir tespit yapılamaz.

Tarama loglarını paylaşmadığınız için pek bir şey anlaşılmıyor. Peki siz temizledikten sonra tekrar taradığınızda çıkıyor mu? Çıkıyorsa imzamdan rapor 1 ve 2 paylaşın inceleyelim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı