Format atınca bilgisayar yavaşladı

İş ve içinde Windows yüklü olan PC'ye nasıl USB ile yükleyebilirim? Freeos olunca biliyorum ama bunu bilmiyorum.

10 normalde böyle yavaş değilse 10 düşünüyorum sizce hangisi mantıklı.

Windows 10 indirecekseniz Windows 10 İSO dosyasını indirip Rufus ile USB belleğinize yazdırmanız gerek. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp bilgisayarı USB bellek ile boot etmeniz gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşinize yarar bunlar.

Parçaların hepsi doğru duruyor. SSD marka modelleri doğru, ram marka model doğru. Ancak RAM kısmında parantez içinde 1600 MHz yazıyor, o hızda çalıştığı için sıkıntı olabilir mi?

Parçaların hepsi doğru duruyor. SSD marka modelleri doğru, ram marka model doğru. Ancak RAM kısmında parantez içinde 1600 MHz yazıyor, o hızda çalıştığı için sıkıntı olabilir mi?
Ayrıca eskiden %56 sağlıklı SSD de yüklüydü Windows adam %96 sağlıklı olana yüklemiş. %56 olana mı yüklemeliyim eski hali daha stabil olduğu için?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    285,8 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    316,5 KB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    671,6 KB · Görüntüleme: 15

Ayrıca eskiden %56 sağlıklı SSD de yüklüydü Windows adam %96 sağlıklı olana yüklemiş. %56 olana mı yüklemeliyim eski hali daha stabil olduğu için?
Ramleri bios ekranından normal hızına çektiniz mi ?

Korsan Windows atmıştır kmsspico ile de etkinleştirmiştir bu yüzden de yavaş olabilir driver programları da saçma sapan şeyler yüklüyor bilgisayara.

Keşke bilgisayarcıya götürmeseydiniz kasanın parçalarında bir değişiklik var mı diye kontrol edin ya da montajına bakınız eğer bunlarda düzgünse SSD de bir sorun vardır.

Geri
Yukarı