Format atınca Windows 10 lisansı gider mi?

Sen bilgisayarı ilk aldığında giriş yapabilmen için micrsoft hesabı ile oturum açman gerekiyor. Kurulum sırasında micrsoft hesabının olduğu e posta adresi veya telefon numarasını girerek kuruluma devam edebiliyorsun. Sen var olan e postan ile lisansını kullanabilirsin. Eğer e posta edresini bilmiyorsan kullanıcılardan öğrenebilirsin.

OEM key ise gitmez hocam, benim ki Retail mesela.
Speccy ile Windows anahtarınızı öğrenin bir yere not alın. Ne olur ne olmaz diye bulunsun elinizde.
Hocam Serial Number yazan şey benim bilgisayara girdiğim ürün anahtarı mı? Bazı programlar farklı diyor bu program farklı diyor hangisine güveneceğim. 5-10 program denedim, hep söylediği şey sonu C ile bitiyor ama bunun söylediği sonu P ile bitiyor.

OEM key ise gitmez hocam, benim ki Retail mesela.

Hocam Serial Number yazan şey benim bilgisayara girdiğim ürün anahtarı mı? Bazı programlar farklı diyor bu program farklı diyor hangisine güveneceğim. 5-10 program denedim, hep söylediği şey sonu C ile bitiyor ama bunun söylediği sonu P ile bitiyor.
Evet serial number yazan bölüm.
Siz programlarla ulaştığınız tüm keyleri not edin. Sormaz ama sorarsa yazarsınız. Hatta kurarken "lisans anahatarım yok" deseniz bile kurunca aktif edecektir.
ek olarak, eğer zamanında Windows 7/8 gibi eski sürümlerden Windows 10 yükseltme yaptıysanız eski keyi girmek gerekiyor.

Evet serial number yazan bölüm.
Siz programlarla ulaştığınız tüm keyleri not edin. Sormaz ama sorarsa yazarsınız. Hatta kurarken "lisans anahatarım yok" deseniz bile kurunca aktif edecektir.
ek olarak, eğer zamanında Windows 7/8 gibi eski sürümlerden Windows 10 yükseltme yaptıysanız eski keyi girmek gerekiyor.
Hocam ben Retail aldım. Retail key gömülmüyor ama?

Yeni konular

Geri
Yukarı