Format atmadan işletim sistemi kurmak mümkün mü?

Marked One

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pripyat
Elimde 2 tane HDD var. Birisi 160 GB diğeri 1 TB. İşletim sistemi için 160 GB HDD, depolama için 1 TB HDD kullanıyorum. İçinde 230 GB oyun var. Bu oyunları silmeden Windows 10 kurabilir miyim? Neden böyle bir şey istiyorsun derseniz 160 GB HDD sağlığı çok kötü durumda. Şu açtığım konuda ne kadar kötü durumda olduğunu görebilirsiniz. Bütün tavsiyelere açığım. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Öncelikle hocam format atarak HDD sağlığını onaramazsanız güzel bir badsector onarma işlemi yapın HDD regerenator ile. Sonra format atmak isterseniz bir flash bellek alın en azından 4 GB olsun. Ucuz fiyatları BIOS'dan temiz kurulum yapın. Size tavsiyem badsector onarmak için format atlcaksanız atmayın keza bu yanlış bir düşünce ve hiçbir şekilde mümkün olmayan bir şey bence ya yeni bir SSD alın ya da bad sector onarımı yapın.

Kolaylıkla yapabilirsiniz. 1TB olan diski disk yönetiminden küçültün. Ayrılmamış alan oluşacaktır. Kurulum sırasında bu ayrılmamış alanı seçip yeni tuşuna basacaksınız ve ilerleyeceksiniz. Yine de diğer arkadaşlara katılıyorum, SSD almalısınız.

@Kerem00 arkadaşın dediği gibide 1 TB HDD birim oluşturup videodaki gibi Windows klonlama işlemi yapılabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bilgisayara sağ tıklayıp yönete basın. Disk yönetimine gelin orada 1 TB'lık HDD'nize sağ tıklayıp birimi küçült deyin. En aşağı tavsiyem 120000 MB'lık küçültme yaparak bölüm oluşturun. Daha sonra Windows'u bu alana yükleyin. 160 GBlık HDD'yi de çöpe atın. Bu şekilde hiçbir veri kaybı yaşamazsınız.
1596380016216.png

Elimde 2 tane HDD var. Birisi 160 GB diğeri 1 TB. 160 GB HDD kullanıyorum ve depolama için 1 TB HDD kullanıyorum. İçinde 230 GB oyun var. Bu oyunları silmeden Windows 10 kurabilir miyim? Neden böyle bir şey istiyorsun derseniz 160 GB HDD sağlığı çok kötü durumda. Şu açtığım konuda ne kadar kötü durumda olduğunu görebilirsiniz. Bütün tavsiyelere açığım. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Mümkün ama zararlı. Ben bir kere yaptım oyunlar hata verdi ve PC kastı.Yedekleyip format atmanız daha iyi olacaktır.

Hiç uğrașmayın direk SSD alın. Bilgisayarınıza can katar. Yapmak istediğiniz șey için diski bölümlendirip kurmanız gerekiyor.
İşletim sistemi başka diske klonlanabilir.
Kolaylıkla yapabilirsiniz. 1TB olan diski disk yönetiminden küçültün. Ayrılmamış alan oluşacaktır. Kurulum sırasında bu ayrılmamış alanı seçip yeni tuşuna basacaksınız ve ilerleyeceksiniz. Yine de diğer arkadaşlara katılıyorum, SSD almalısınız.
Bilgisayara sağ tıklayıp yönete basın. Disk yönetimine gelin orada 1 TB'lık HDD'nize sağ tıklayıp birimi küçült deyin. En aşağı tavsiyem 120000 MB'lık küçültme yaparak bölüm oluşturun. Daha sonra Windows'u bu alana yükleyin. 160 GBlık HDD'yi de çöpe atın. Bu şekilde hiçbir veri kaybı yaşamazsınız.
Eki Görüntüle 629619
Arkadaşlar şu an sistemim pek iyi olmadığı için SSD geçmek istemiyorum. Doğru düzgün bir sistem aldığımda SSD kullanacağım. Disk bölümlendirme işlemini deneyeceğim. Teşekkürler.
Öncelikle hocam format atarak HDD sağlığını onaramazsanız güzel bir badsector onarma işlemi yapın HDD regerenator ile. Sonra format atmak isterseniz bir flash bellek alın en azından 4 GB olsun. Ucuz fiyatları BIOS'dan temiz kurulum yapın. Size tavsiyem badsector onarmak için format atlcaksanız atmayın keza bu yanlış bir düşünce ve hiçbir şekilde mümkün olmayan bir şey bence ya yeni bir SSD alın ya da bad sector onarımı yapın.
Hocam amacım format atarak onarmak değil. Elimde 2 tane HDD var. 1 TB olan sağlam ama 160 GB olan HDD durumu çok kötü. 160 GB HDD'nin durumu kötü değilken işletim sistemi için burayı, depolama ihtiyacım için 1 TB HDD kullanıyordum. Depolama için kullandığım zamandan beri içine 230 GB oyun yükledim. Şu an amacım bu oyunları silmeden işletim sistemini sağlıklı olan HDD'ye kurmak.

Geri
Yukarı